Анна Зоря: «У покупця немає багато часу, тож Due Diligence варто робити тут і тепер»

Завершити блок «Сприяння інвестиціям» Школи корпоративного права та M&A Legal High School випала честь Анні Зорі, партнеру АО Arzinger. Лектор виступила з темою «Допродажна підготовка державних і приватних компаній. Due Diligence».

Анна Зоря відзначила, що формат due-dilligence може бути різним. Під час його підготовки необхідно виявити якомога більше ризиків, щоб у результаті клієнт міг їх мінімізувати. При цьому увага звертається на реальні ризики. Покупець, спілкуючись з продавцем, надає результати проведеного аудиту і показує всі знайдені недоліки. Саме вони можуть стати предметом для торгу. «Ми намагаємось не бути deal-brakers, ми намагаємося стати deal-makers», — підкреслила спікер.

Говорячи детальніше про специфіку Due Diligence, пані Зоря відзначила, що є поняття купівлі share і asset. Share deal передбачає широке коло питань — це і корпоративні, і питання активів, і навіть трудові. У кризовий час на цьому етапі покупець намагається купувати asset, оскільки ніхто не дає гарантій, як бізнес працюватиме в майбутньому. За словами спікера, можна спостерігати тенденцію, що клієнти вимагають залучення фахівців з права, але також зараз необхідне і залучення фахівців з індустрії. «Над одним проєктом працює ціла команда людей, і галузевий фахівець необхідний», — зазначила Анна Зоря.

Спікер розповіла про види Due Diligence. Так, є юридичний Due Diligence, фінансовий, екологічний та бухгалтерський аудит. З останніх тенденцій — податковий аудит, який уже став окремим напрямом. У свою чергу, аудит буває різний за обсягом — full scope, де надається повний і дуже детальний огляд об’єкта, а також red flag. Саме red flag нині найпопулярніший — він передбачає визначення ризиків у бізнесі і написання певних звітів або презентацій. Анна Зоря впевнена, що у покупця немає багато часу, і Due Diligence варто робити оперативно.

Лектор також розповіла про особливості функціонування virtual data room.

Анна Зоря резюмувала доповідь тим, що основне завдання Due Diligence — знайти спірні моменти і ризики певного об’єкта.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик