Артем Крикун-Труш: «Працюючи з міжнародним бізнесом, недостатньо підготувати просто якісний процесуальний документ у кримінальному провадженні»

Про нюанси специфіки захисту інтересів міжнародних компаній слухачам LHS розповів Артем Крикун-Труш, адвокат МЮФ DLA Piper. Як зазначив спікер, міжнародний бізнес, коли приходить в Україну, помилково сприймає правоохоронну структуру і кримінальну юстицію як щось далеке, проте з першим обшуком ця думка зникає. У зв’язку з тим, що міжнародні компанії беруть участь у ряді державних закупівель, замовником яких є держава, а також мають у контрагентах різні українські компанії, виникають певні питання, які правоохоронці намагаються поставити міжнародним компаніям стосовно діяльності контрагентів. І якщо для українських компаній така діяльність органів — досить буденне і звичне явище, то для міжнародних компаній це є величезним ударом, констатує Артем Крикун-Труш. Для багатьох транснаціональних компаній високого рівня дуже важлива їхня репутація.

«Коли ти працюєш з міжнародним бізнесом, недостатньо підготувати якісний процесуальний документ у кримінальному провадженні. Дуже важливо підготувати цей документ як мінімум двома мовами, погодивши текст як з представництвом компанії в Україні, так і з центральним офісом», — впевнений лектор.

Ще однією характерною особливістю роботи з міжнародним бізнесом в Україні є низька публічність, причому в цьому є як плюси, так і мінуси. З позитивних сторін — немає публічної уваги, а отже, і можливого тиску і втрати репутації. Тому дуже важливим аспектом взаємодії з клієнтом є забезпечення високого рівня конфіденційності. Негативним же моментом у зв’язку з низькою публічністю є той факт, що в 99% випадків представити результати і значні досягнення своєї роботи як адвоката не вдасться. Так, міжнародний бізнес і в цивільних справах вважає за краще не «світити» свої проблеми і конфлікти з контрагентами, а в кримінальних — і поготів.

Ще одним нюансом роботи з міжнародними компаніями є те, що адвокат не може радити щось не робити, оскільки за це не несе відповідальності. Внутрішні політики бізнесу, особливо у великих міжнародних компаніях, напрацьовувалися роками і вимагають, щоб норми законодавства виконувалися, незалежно від того, чи є за це відповідальність або наскільки важко до неї залучити на практиці.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик