Чим більше інформації про вас у публічному просторі, тим більше ви вразливі до рейдерства — Мирослав Гнидка

Конкуренція маркетингу і безпеки — лейтмотив лекції Мирослава Гнидки, директора юридичного департаменту Merx, «Мінімізація ризиків рейдерського посягання» у рамках модуля «Антерейдерський захист».

За словами спікера, чим більше відкритої інформації про ваш бізнес (його структуру, кінцевих бенефіціарів та керівництво) з’являється у ЗМІ та відкритих ресурсах, тим більше ви стаєте привабливими для третіх осіб, серед яких можуть виявитися і рейдери. Таким чином, треба дуже зважено виходити в публічну площину.

Одним із превентивних заходів захисту бізнесу може бути введення іноземного інвестора, наприклад, з реєстрацією та рахунком на Кіпрі (який, усупереч оманливому судженню, не є офшором). Це дасть змогу перевести корпоративні спори щодо бізнесу під юрисдикцію Лондонського арбітражу, а отже, зробить бізнес практично невразливим до всіх дій в Україні. Також може бути успішним включення в структуру венчурного фонду.

Організація бізнесу у формі акціонерного товариства набагато більше захищає його від ризиків захоплення. Однак його обслуговування є значно дорожчим, ніж ТОВ. Немає повністю відкритих даних про акціонерів і фізичного доступу до акцій, які можуть зберігатися окремо в спеціальних депозитаріях, доступ до яких є досить обмеженим.

Останнім, четвертим способом захисту може бути, як не дивно, наявність будь-якої заборгованості (зобов’язання) перед іноземним контрагентом. «Чим більше кредиторських взаємозв’язків у компанії, тим складніше захопити вашу власність, адже це дуже клопітно для зловмисника», — зазначив слухачам Мирослав Гнидка. Настільки ж ефективним може бути передача майна в іпотеку.

Також пан Гнидка зупинився на таких «простих» рішеннях, як максимальний фізичний захист офісу, обмеження інформації про структуру бізнесу між рядовими співробітниками, мінімум паперів в офісі, у тому числі оригіналів та копій установчих документів та оригіналів основних угод щодо власності, а також відсутність у цьому ж будинку сервера, на якому зберігаються всі дані. Навіть поточні робочі документи не бажано зберігати на носіях у межах офісу. Це дасть змогу забезпечити бізнес від рейдерства і посягань правоохоронців.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик