Чим займатися юристу в цифровому майбутньому, розповіла Надія Васильєва

«Конкуренційні виклики діджитал-економіки» — так називалася лекція незалежного директора наглядових рад з кібербезпеки та цифрових трансформацій, Ex GM Microsoft Black Sea Hub. Слухачі Legal High School отримали від лектора ряд важливих прогнозів, заснованих на розвитку технологій.
Потрібно розуміти, які компетенції будуть затребувані і освоювати їх уже тепер. Більш тісною стане інтеграція штучного інтелекту і юристів. «Ти можеш бути проти технологій, але коли вони майже безкоштовні… То чому їх не застосовувати? Тим більше, що найважливіший ресурс сьогодні — це час », — відзначила вона.
Чим займатися в майбутньому юристу? Потрібно визначити сфери, в яких людину не зможе замінити машина. Є запит на цифрову етику. Також займатися вихованням людей зможе тільки людина.
Лектор звернула увагу на те, що підвищиться значення питань, пов’язаних із захистом персональних даних. Орієнтиром тут є стандарти, закладені в акті GDPR.
«IT — це не галузь», — заявила лектор. За її словами, IT — це «enabler», тобто засіб, який розширює можливості в усіх сферах, а не виключно певна галузь економіки.
Для пані Васильєвої очевидно, що всі магазини не перейдуть в онлайн. Є необхідність у спілкуванні з людиною, яка виступає носієм досвіду. «Ніхто не хоче читати інструкцій, — уточнила вона. — Люди, котрі працюють в ритейлі, мають змінитися. Відповідно до європейських трендів, продавці замінюються на коучів».
Також спікеру здається, що тривалість здобуття вищої освіти невиправдана: «Компаніям не потрібно п’ять років навчання».
Жвава дискусія відбувається стосовно правового захисту конкуренції в цифровій економіці. Дуже важливо розуміти різницю між маркетингом і соціальним інжинірингом. Друге явище може переступати законну межу, і юристи повинні бути готові до застосування юридичних санкцій.
«Юристом стає цікавіше працювати. Складніше, бо ти не можеш копіювати зроблене вчора», — резюмує лектор. Робота має стати більш креативною, підбила підсумки Надія Васильєва.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик