Cлухачам LHS надали рекомендації щодо подолання попередньої відмови в реєстрації торгових марок

Завершила сьогоднішній день блоку «Торгові марки та інші засоби індивідуалізації» Школи з інтелектуальної власності Legal High School лекція Людмили Запорожець, заступника начальника відділу сприяння захисту прав ДП «Український інститут інтелектуальної власності». Лектор ознайомила слухачів з практичними аспектами подолання попередньої відмови в реєстрації торгових марок.

«Усі ми пам’ятаємо, що не будь-яке позначення можна зареєструвати як ТМ, а тільки те, яке відповідає умовам надання правової охорони, визначеним статтею 5 Закону та на яке не поширюються підстави для відмови, встановлені статтею 6 Закону», — зазначила вона.

Лектор перерахувала і підстави для відмови в реєстрації ТМ. Переходячи безпосередньо до аспектів щодо подолання попередньої відмови в реєстрації, Людмила Запорожець порекомендувала в першу чергу провести попередній пошук на тотожність і схожість за вже поданими і зареєстрованими ТМ. А у разі виявлення подібності або тотожності необхідно провести порівняльний аналіз торгових марок.

Наступний крок — проаналізувати зміст ТМ на можливість інших підстав для відмови. Зокрема, чи не є ТМ загальновживаним терміном, не відтворює промислові зразки тощо.

«У разі виявлення ризиків можливої відмови необхідно обрати ефективну тактику залежно від конкретної ситуації» — звернула увагу пані Запорожець. Наприклад, коли є високі ризики і заявка ще не подана, необхідно обрати іншу ТМ.

Також для сумлінних виробників вона надала ряд рекомендацій. Зокрема, якщо заявка на ТМ подана, то поки триває проведення експертизи щодо неї, можна зробити спробу достроково припинити свідоцтво на протипоставлену ТМ за невикористання, якщо ця обставина має місце. Крім того, можливо, треба визнати недійсним свідоцтво на протипоставлену ТМ, але знову ж таки у разі наявності підстав для цього. Також тактичним ходом буде і визнання власної ТМ добре відомою в Україні.

Після попереднього висновку про можливу відмову в реєстрації знака заявник має можливість надати мотивовану відповідь на користь реєстрації знака.

«При виявленні тотожних або схожих ТМ може бути обрана тактика проведення переговорів про надання листа-згоди на реєстрацію ТМ від власника протипоставленої ТМ», — озвучила ще одну тактику лектор.

Людмила Запорожець також розповіла про приклади розгляду заперечень Апеляційною палатою.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик