День кар’єри LHS: на співбесіду необхідно йти підготовленим — Віра Проценко, СЕО Golovaboutique

У рамках вчорашнього Дня кар’єри в Legal High School СЕО Golovaboutique Віра Проценко розповіла про співбесіду, яка стане успішною. Лектор запропонувала слухачам пройти невеличкий тест з 20 запитань. Коли ліпше прийти на співбесіду, якщо її призначено на 10.00? На співбесіді вас просять розповісти про себе, ви… (варіанти відповідей: 1) уточнюєте, що саме хочуть від вас почути; 2) ділитеся підготовленим elevator speech, не більше 3—5 хвилин; 3) показуєте ваше резюме). На запитання, чому ви пішли з попереднього місця роботи, ви… (варіанти відповідей: 1) говорите правду; 2) говорите, що була дуже маленька заробітна плата; 3) ділитеся тим, що хочете швидкого кар’єрного зростання). На запитання про рівень вашої зарплати ви… (варіанти відповідей: 1) відповідаєте чесно; 2) трохи перевищуєте; 3) вибачаєтеся, що не можете назвати цифру, оскільки ця інформація є конфіденційною). І так далі в тому ж дусі. На співбесіду треба приходити за 15 хвилин до її початку, а на запитання про рівень зарплати на попередньому місці роботи можна відповісти, посилаючись на конфіденційність інформації. Віра Проценко відзначила, що цей тест було розроблено на підставі власного досвіду — такі варіанти відповідей вона чула від кандидатів на ту чи іншу посаду.

Говорячи про зарплатні очікування, лектор радить називати конкретну суму, але необхідно оцінювати себе об’єктивно. Щодо графіка роботи, рекомендує озвучувати правду: ви за work & life balance або для вас прийнятні овертайми. На запитання про кар’єрні очікуваннях радить відповідати, що в першу чергу важливим є професійне зростання, яке призведе і до кар’єрного. Якщо на співбесіді ви очікуєте ще на одну людину, не варто мовчки очікувати або читати щось у телефоні, а спробувати почати small talk. Буває, що на співбесіді претендента просять назвати помилку, допущену на попередньому місці роботи, і який урок з цього винесено. Часто кандидати не можуть згадати про таку ситуацію, однак, не помиляється тільки той, хто нічого не робить.

На співбесіду необхідно йти підготовленим. Наприклад, заздалегідь підготувати elevator speech, обміркувати свої особисті і професійні досягнення. Віра Проценко рекомендує час від часу ходити на співбесіди, щоб усвідомлювати, які запитання цікавлять потенційного роботодавця, яка «цінова політика» на ринку і чого взагалі очікує від здобувача роботодавець.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик