Діана Дегель та Юна Потьомкіна проаналізували можливості досудового і позасудового врегулювання корпоративних конфліктів

Можливості досудового та позасудового врегулювання конфліктів у рамках блоку «Корпоративні конфлікти» LHS розглянули радник Asters Діана Дегель, а також керівник практики альтернативного вирішення спорів Asters Юна Потьомкіна.

Діана Дегель підкреслила, що досудове регулювання корпоративних спорів на практиці застосовується, сторони, як правило, до подачі позову в суд намагаються врегулювати конфлікт, питання тільки в усвідомленості процесу і професіоналізмі сторін. Серед причин виникнення корпоративних конфліктів — той факт, що відносини агент — принципал є конфліктними за своєю природою; законодавчого врегулювання ситуації немає або суперечить діючим нормам; має місце несумлінність сторін конфлікту або помилки при оформленні корпоративних документів; форс-мажорні обставини. При цьому найпоширеніші спори — про визнання недійсними/скасування рішень органів управління.

При досудовому врегулюванні корпоративних конфліктів Діана Дегель рекомендує оцінити необхідність застосування способів забезпечення позову, що можливо тільки при судовому врегулюванні конфлікту; правильно оцінити права, які можуть бути захищені законом; зважити слабкі та сильні сторони правової позиції; приймати рішення з урахуванням судових перспектив; оцінити прийнятність компромісного рішення.

Юна Потьомкіна, у свою чергу, надала статистику, згідно з якою 30–50% робочого часу керівництво витрачає прямо або побічно щотижня на вирішення конфліктів. Понад 24 млрд фунтів стерлінгів — така оцінка вартості корпоративних конфліктів за рік у Великобританії. Відзначивши, що основною причиною корпоративних конфліктів, як правило, є відсутність балансу інтересів між суб’єктами корпоративних відносин, Юна Потьомкіна акцентувала увагу на важливості вирішення конфліктів, а не на їх припиненні. Описавши існуючі способи альтернативного вирішення спорів, лектор розкрила правове регулювання медіації в Україні, а саме — статус проєкту Закону України «Про медіацію» №3504 від 19 травня 2020 року, який був прийнятий Верховною Радою України за основу 15 липня 2020 року.

Юна Потьомкіна зазначила: аби бути успішним в альтернативному вирішенні спорів, юристу необхідно розуміти особливості кожного інструменту і його можливостей, ролі третьої сторони і вміння з нею ефективно комунікувати, а також вміти допомогти клієнту зрозуміти його власні потреби, відокремити позицію від інтересу, працювати з альтернативами (свого клієнта й іншої сторони).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик