Для визначення розміру гонорару адвоката потрібно враховувати економічну значущість справи для клієнта, кількість залучених адвокатів та обсяг матеріалів справи для аналізу — Ігор Воронов

Про визначення винагороди адвоката в умовах невизначеності обсягів роботи і часу йшлося під час лекції Ігоря Воронова, адвоката, д.ю.н. Він розповів слухачам Legal High School про те, як оцінити свою роботу та врахувати бажання клієнта знати наперед фінальну вартість допомоги.

Лектор навів визначення та порядок обчислення гонорару адвоката, викладені у статті 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», і зазначив, що при встановленні його розміру враховується складність справи, кваліфікація та досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні фактори. Йшлося про такі види гонорарів: абонентський (комплексне надання юридичних послуг, оплачується щомісячно); фіксований (вартість послуг визначається, виходячи із складності справи); почасовий (клієнт оплачує фактично виконану роботу, виходячи з кількості витраченого на це часу і тарифної ставки адвоката за одну годину роботи); преміальний (оплата за позитивний результат).

Ігор Воронов зазначив, що при визначенні розміру гонорару потрібно враховувати таке: обсяг часу і роботи, необхідні для належного виконання доручень від клієнта; ступінь складності та новизни правових питань, що стосуються доручення; наявність необхідного досвіду для його успішного завершення; вірогідність або необхідність виїзду у відрядження; вимоги клієнта щодо строків виконання доручення (терміновість, важливість); характер і тривалість професійних відносин цього адвоката з клієнтом.

Лектор приділив увагу тому, які питання щодо оплати праці адвоката обговорюються на першій зустрічі з клієнтом, дав практичні поради стосовно організації такої зустрічі та прийняття рішення щодо доцільності включення витраченого часу цієї зустрічі до оплати. При цьому він наголосив, що, визначаючи розмір гонорару адвоката, потрібно врахувати економічну значущість справи для клієнта, кількість залучених адвокатів та обсяг матеріалів справи для аналізу.

Процес розрахування суми гонорару, на думку Ігоря Воронова, також складається з кваліфікації справи, виду органу досудового розслідування та інших особливостей (кількість клієнтів, можлива географія слідчих дій та їх кількість). Виходячи з цього, він порадив слухачам Legal High School визначитися і з обсягом правової допомоги шляхом приблизного розрахунку розміру гонорару за кожну окрему процесуальну дію (обшук, допит тощо). Лектор вважає, що оплата фактично витраченого часу (час на прибуття до місця надання правової допомоги або очікування судового засідання) має заздалегідь обговорюватися та погоджуватися з клієнтом. Наприкінці лектор зазначив, що найпоширенішою є погодинна або фіксована оплата правової допомоги адвоката.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик