Дмитро Йовдій і Світлана Тетеря поділилися практичними порадами щодо обрання ефективного способу захисту прав на землю

Практичні аспекти судового захисту від рейдерських захоплень, здійснених через зловживання правами на землю, — тема лекції у Legal High School Дмитра Йовдія, голови ГО «Антирейдерський центр», та Світлани Тетері, старшого юриста ЮК EVERLEGAL. Вони наголосили на актуальності теми та зазначили, що рейдерство набуло поширення після внесення змін до законодавства та запровадження реєстрації власності через комунальні підприємства. Сприяє рейдерству і зростання конкуренції за земельні ділянки між учасниками аграрного ринку.

Лектори навели приклади найпопулярніших рейдерських схем, які використовуються в аграрному секторі, а також дали поради щодо превентивних заходів для посилення юридичної безпеки підприємства у відносинах з орендодавцями землі.

Незважаючи на те, що останнім часом кількість «чорних» реєстраційних дій зменшилась у зв’язку з жорстким курсом нової влади на подолання рейдерства, Світлана Тетеря наголосила на тому, що проблема рейдерства залишається актуальною, адже рейдери вигадують нові способи захоплення майна, користаючись недоліками в законодавстві та роботі державних реєстрів. На основі реальних кейсів із своєї недавньої практики вона описала нові схеми незаконного захоплення земельних ділянок через зловживання власником земельної ділянки правом на розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку, реєстрацію емфітевзису за наявності дійсного договору оренди, поділ чи об’єднання земельних ділянок, укладення цивільно-правових договорів для їх обробітку з новими «орендарями» та дала практичні поради щодо обрання ефективного способу захисту своїх прав у таких випадках.

Дмитро Йовдій проаналізував популярні способи рейдерських захоплень земельних ділянок, відведених для будівництва, а також порадив способи правового захисту від таких недобросовісних зазіхань.

Завершуючи доповідь, він наголосив, що значно ефективніше запобігати рейдерству, ніж боротися з його наслідками, коли захоплення власності вже сталося.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик