Дмитро Коноваленко розповів про теорію і практику міжнародного розшуку Інтерпол

У рамках модуля «Міжнародні аспекти кримінального провадження» Дмитро Коноваленко, адвокат, старший партнер АО Jherson group, зупинився на питанні оскарження міжнародного розшуку Інтерпол.

Спікер відзначив, що Кримінальний процесуальний кодекс України не пов’язує початок перебігу міжнародного розшуку з жодним юридичним фактом та не дає визначення поняття «міжнародний розшук». Наслідком цього є ототожнення правових підстав для здійснення міжнародного розшуку з підставами національного розшуку, відсутність правового регулювання процедури оголошення у міжнародний розшук, конфлікт національного кримінального процесуального права та правил Інтерполу, а також зловживання цією системою.

Позиція слідчих суддів з цього питання багатоманітна. Для підтвердження оголошення особи в міжнародний розшук у деяких випадках вважається, що достатньо постанови слідчого або прокурора про оголошення особи в міжнародний розшук, що, на думку слідчого судді, достатньо для того, щоб вважати особу оголошеною в міжнародний розшук. Деякі слідчі судді вважають, що міжнародний розшук є системою заходів міжнародно-правового характеру, що вимагає вчинення дій, спрямованих на звернення уповноваженого органу (НЦБ Інтерполу в Україні) до Генерального секретаріату Інтерполу щодо публікації циркулярного розшукового повідомлення стосовно розшукуваної особи. Для підтвердження перебування особи у міжнародному розшуку деякі слідчі судді вимагають надання витягу з бази даних Інтерполу, який свідчитиме про перебування особи у міжнародному розшуку.

Лектор зупинився на практичних моментах міжнародного розшуку. Кроком №1 він вважає перевірку дійсності розшуку та відповідний збір даних. Для цього необхідно звернутись з адвокатським запитом до НЦБ Інтерполу в Україні, перевірити на сайті Інтерполу в розділі «Wanted person», а також подати запит на доступ до файлів Інтерполу (access request) до Комісії з контролю за файлами Інтерполу (CCF’s) в Ліоні, Франція.

Дмитро Коноваленко підкреслив, що серед правових підстав для скасування міжнародного розшуку можуть бути: приватноправовий спір, відсутність ордера на арешт, невикористання червоного сповіщення за призначенням або якщо це не становить інтересу для цілей міжнародного поліцейського співробітництва.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик