До 70% спорів, що стосуються корпоративного шахрайства, відбуваються між родичами — партнерами по бізнесу, констатує Андрій Молчанов

Варіанти реагування на шахрайство партнерів по бізнесу — тема лекції у Legal High School Андрія Молчанова, керівника практики контрактного права, молодшого партнера АО «Вдовичен та Партнери», який поділився зі слухачами кейсами з власної практики, що стосувалися шахрайських проявів партнерів, та дав рекомендації дій на випадок спорів стосовно шахрайства.

За словами спікера, правове регулювання відносин між партнерами по бізнесу унормоване різними правовими актами. Зокрема, статут товариства — Господарським кодексом України, корпоративний договір — Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», господарський договір — Законом України «Про господарські товариства».

Лектор дав визначення поняття «шахрайство» з точки зору Кримінального кодексу України та як загальне поняття, зокрема це дії, вчинені приватною особою або компанією нечесним або незаконним способом і спрямовані на отримання переваги для певної особи чи компанії.

Причинами виникнення шахрайства, за словами лектора, є різна роль партнерів у бізнесі, відсутність взаєморозуміння щодо подальшого розвитку бізнесу, недовіра між бізнес-партнерами (70% спорів щодо рейдерства у практиці лектора відбувалися між родичами — партнерами по бізнесу), особисті образи, нерівність часток фінансування бізнесу, вплив з боку конкурентів і, нарешті, недобросовісність партнера.

Ілюструючи свої тези, лектор проаналізував чотири реальних кейси шахрайства, виділивши ключові моменти, що потребують особливої уваги. Зокрема, йдеться про ознаки шахрайських дій та способи реагування на них — жорстка юридична протидія діям слідства, оскарження неправомірних дій слідства, ініціювання зустрічних кримінальних проваджень щодо недобросовісного партнера, службове розслідування серед персоналу, захист комерційної таємниці, дискредитація доказів, залучення до участі у справі всіх зацікавлених осіб, робота зі ЗМІ та судові позови.

Як ефективну протидію шахрайству партнерів лектор рекомендував слухачам High School активно використовувати корпоративний договір, зазначивши, що це документ, за яким учасники товариства зобов’язуються реалізовувати свої права та повноваження певним чином або утримуватися від їх реалізації, є безвідплатним і складається у письмовій формі. Наступними запобіжниками є запровадження заходів захисту комерційної таємниці та конфіденційної інформації, оптимізація положень статуту та проведення юридичного аудиту правової безпеки бізнесу.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик