Думка місцевих юридичних радників має братися до уваги при виборі форми для вирішення спорів за договорами фінансування — Наталія Селякова, Dentons

Специфіка залучення сторін із різних юрисдикцій за зовнішніми запозиченнями — тема лекції Наталії Селякової, партнера київського офісу Dentons.

Говорячи про залучення іноземного фінансування, лектор зазначила, що традиційне обмеження українського валютного регулювання в ряді випадків передбачає структури фінансування не безпосередньо в українську компанію, яка є частиною групи компаній (холдингу), а надання фінансування іноземному холдингу української компанії. Такий холдинг, як правило, перебуває в юрисдикції з більш сприятливим валютним регулюванням.

Наталія Селякова окреслила різновиди договорів, що найчастіше залучені в міжнародне фінансування, серед яких кредитний договір, договір між кредиторами (intercreditors agreement), договори субординації, а також договори забезпечення — застави, гарантії/поручительства, уступки прав вимоги.

Описуючи фактори, що впливають на застосовне право, лектор підкреслила, що вибір може залежати від неюридичних факторів (звичність для сторін системи права, корпоративні стандарти), стабільності; передбачуваності системи права; імперативних норм; наявності майна, на яке може бути звернене стягнення; права, яке регулює основне (забезпечене) зобов’язання.

При цьому Наталія Селякова на конкретному прикладі окреслила структуру такого міжнародного фінансування, залучених договорів кредитного договору і продемонструвала особливості вибору застосовуваного права.

Підкресливши важливу роль юридичного супроводу угод з міжнародного фінансування із залученням сторін з різних юрисдикцій, лектор зупинилася на необхідності залучення юристів з різних юрисдикцій і координації їх роботи. При цьому вона зазначила, що до обов’язків місцевих юридичні радників належить встановлення права/дієздатності сторін; поточні формальності (реєстраційний збір, відсутність процедур ліквідації тощо). Саме місцеві юридичні радники перевіряють повноваження на укладення документів (повноваження і обмеження згідно зі статутними документами); за обсягом повноважень (корпоративні узгодження); за сумами (допустимість забезпечення зобов’язань пов’язаних осіб; договірні обмеження). Думка місцевих юридичних радників має братися до уваги при виборі форми для вирішення спорів за договорами фінансування і забезпечення — яким чином вирішуватимуться можливі спори (арбітраж або державні суди; визнання і примусове виконання рішень).

Говорячи про «юридичний висновок» як попередню умову угоди, лектор розповіла про структуру і стандартні питання, що покриваються цим документом, і підкреслила, що його потрібно забезпечити і попередньо погодити до укладення угоди.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик