Економічний ефект від діяльності податкової міліції у 2019 році склав 11,1 млрд грн — Сергій Лисенко

Другий день блоку «Адвокат бізнесу: захист юридичних осіб та їх керівників» Школи кримінальної практики розпочався модулем «Податкові злочини», в якому Сергій Лисенко, керуючий партнер ЮК GRACERS, розповів слухачам Legal High School про те, ким є податкова міліція: органом-примарою чи уповноваженим суб’єктом. Він нагадав, що Державна фіскальна служба (ДФС) — це центральний орган виконавчої влади України, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, утворена вона постановою КМУ від 21 травня 2014 року шляхом реорганізації Міністерства доходів і зборів. 18 грудня 2018 року прийняте рішення про поділ ДФС на Державну податкову і Державну митну служби.

У свою чергу, податкова міліція — це спеціалізований підрозділ ДФС, що займається боротьбою з податковими правопорушеннями та є органом досудового розслідування у справах про ухилення від оподаткування та порушення в бюджетній сфері. Податкова міліція спочатку входила до системи податкових органів, згодом — до системи органів доходів і зборів, нині ж — до ДФС.

Сергій Лисенко розповів історію створення податкової міліції, наголосивши, що попри неодноразові спроби її ліквідувати у вересні 2019 року КМУ продовжив повноваження податкової міліції — правоохоронного органу, за ліквідацію якого Верховна Рада проголосувала ще у 2016 році. У постанові уряду №846 від 25 вересня зазначено, що податкова міліція ДФС продовжує виконувати свої функції до запуску нового органу з боротьби із фінансовими злочинами. Очікується, що цим органом стане Бюро фінансових розслідувань.

Як зазначив лектор, на думку самих податківців, податкова міліція працює в податковому полі. При цьому він навів статистику роботи цього органу за 2019 рік, відповідно до якої загальний економічний ефект її діяльності склав 11,1 млрд грн.

Щодо нормативного регулювання діяльності податкової міліції, то лектор наголосив, що відповідно до статті 348 Податкового кодексу України податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних контролюючих органів, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції. Він розповів про її повноваження, завдання, права та структуру, а також приділив увагу актуальній судовій практиці, в якій суди спершу спростовували правові підстави для діяльності податкової міліції, проте згодом почали визнавати її легітимною.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик