Економіст повинен вміти донести свої висновки юристу — представник ФТК США Рассел У. Дамтофт

Під час Legal High School виступив Рассел У. Дамтофт, заступник директора департаменту закордонних справ Федеральної торгової комісії США. Його відкрита лекція мала назву «Судовий розгляд справ у сфері конкуренції по-американськи».
Лектор розповів про необхідність використання економічного аналізу у спорах щодо конкуренції. Завдяки використанню цього інструменту антимонопольне відомство виграє до 80% справ, тоді як раніше цей показник був приблизно 50%.
Трендом у США і Європі є відхід від формульного підходу в бік аналізу поведінки і наслідків, до яких вони призводять. «Важливо, щоб економіст міг пояснити юристу, чому аналіз має сенс», — підкреслив він. Це забезпечує більшу довіру до такого фахівця. Найкращий економіст — це той, який може пояснити простими словами складні речі.
Американська система дозволяє суддям самим наймати економістів, які прояснять складні питання. На першому, підготовчому засіданні суд має оцінити досвід і реальні знання економіста. Суддя повинен встановити, наскільки точними будуть факти, які застосовуються у цій справі. «Наскільки велику силу мають висновки юриста?», — таким питанням переймаються судді.
В одній справі економіст сказав, що його аналіз вірогідний на 65%. На що адвокат заявив, що підкинута монета забезпечує 50% ймовірності. Щоб скласти думку про рівень кваліфікації економіста, суддя може переглянути практику у таких справах в інших країнах, а також висновки цього фахівця в інших справах. Іноді економісти просто стягують плату, але не роблять надійних висновків, додав лектор.
Економічна теорія повинна бути з самого початку: це те, на чому ви будуєте свою справу, а не прикріплюєте навздогін. При цьому економічні й неекономічні докази повинні перехресно підсилювати один одного.
Потім спікер проілюстрував користь економічного аналізу на прикладі злиття Staples і Office Depot.
Система, що дозволяє розглядати докази економістів і оскаржувати їх висновки, має призвести до того, що конкурентне право сприятиме успішному функціонуванню ринкової економіки.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик