Експерти Deloitte розповіли про світові тенденції міжнародного податкового планування

Нинішній тиждень у Lеgal High School присвячений проблематиці податкового планування. Сьогоднішній модуль Школи податкової практики «Деофшоризація та податкове планування» відкрила спільна лекція Наталії Ульянової, партнера податково-юридичного департаменту в Україні, та Катерини Грабовик, старшого менеджера департаменту комплексних трансформацій бізнесу Deloitte в Україні.

Катерина Грабовик сфокусувалася на світових тенденціях міжнародного податкового планування, презентувавши «дерево податкової справедливості» — візуалізовану схему п’яти ключових факторів впливу на податкове планування. Фактор перший. FATF/AML: самостійно або через свої регіональні організації проводиться оцінка законодавства країн на відповідність міжнародним стандартам боротьби з AML & CTF. 19 квітня 2018 року, як розповіла лектор, Європарламент прийняв П’яту директиву про відмивання коштів (5th Anti-Money Laundering Directive), якою введені нові і більш жорсткі правила: встановлюється вільний доступ до інформації про бенефіціарних власників компаній; налагоджуються зав’язки між реєстрами бенефіціарів власників на рівні країн — членів ЄС; підвищується прозорість трастів; підвищуються вимоги до перевірок операцій з контрагентами з високоризикових третіх країн тощо. До кінця 2020 року країни — члени ЄС повинні імплементувати положення Директиви в національне законодавство.

Фактор другий. CRS/FATCA (Common Reporting Standard/Foreign Account Tax Compliance Act): розширюється мережа країн — партнерів для обміну фінансовою інформацією з метою оподаткування. Фактор третій. Compliance & blacklist: підвищуються вимоги до прозорості та відповідності міжнародним стандартам. Як розповіла Катерина Грабовик, у рамках ЄС діє чорний і сірий списки країн, які не відповідають вимогам прозорості та податкової справедливості. Фактор четвертий. GAAR/SAAR countries’ strategies: з 2019 року в ЄС почнуть діяти положення Anti Tax Avoidance Directive (ATAD). І, нарешті, останній, п’ятий, фактор впливу на податкове планування — це BEPS. Кількість членів Inclusive Framework on BEPS збільшилася до 116. Також Катерина Грабовик розповіла про Конвенцію «Multilateral Instrument of BEPS» (MLI), яка в цілому вступає в силу з 1 липня 2018 року. Це угода, приєднавшись до якої країна, як зазначалося, отримує можливість одночасного внесення змін до всіх або деяких частин своїх DTT.

У рамках другого блоку лекції увага акцентувалася на тому, як світові тенденції податкового планування вплинули на розвиток бізнесу в Україні. Лектор, зокрема, нагадала, що 11 грудня 2017года Міністерство фінансів України опублікувало Дорожню карту з впровадження міжнародних стандартів прозорості та обміну інформацією в податковій сфері «Податкова прозорість: EOIR/AEOI CRS» в Україні. А буквально недавно, 29 травня ц.р., Кабінет Міністрів України затвердив План дій щодо вдосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами п’ятого раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL. «Світ стрімко змінюється, і українському бізнесу необхідно трансформуватися вже сьогодні, щоб мати можливість розвиватися», — резюмувала Катерина Грабовик.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик