Головне у кадрі — природність, харизма та індивідуальність, вважає Лаврентій Царук, адвокат і медіаексперт

Про телевізійний смак юридичної «кухні» у рамках медіакурсу «Юрист у кадрі» Школи розвитку юридичного бізнесу розповів Лаврентій Царук, адвокат і медіаексперт. Він поділився зі слухачами Legal High School власним досвідом співпраці з телеканалами, розкрив таємниці «закадрового» простору телебачення і розповів про побудову кар’єри телеведучого.

Юристи і журналісти — найкращі друзі — саме з такою установкою потрібно комунікувати з журналістами, вважає медіаексперт. При цьому він солідарний з Володимиром Бойком щодо неприйнятності входження у світ телебачення за допомогою грошей.

Лектор наголосив, що час на телебаченні має зовсім іншу природу, ніж в юриспруденції, свій темп, смак і ціну. Телебачення цінує стислість і конкретність, юрист має бути готовим одразу ж дати коментар з актуального питання, тому спікер радить завжди швидко реагувати на журналістські запити про коментарі або експертні думки. Адже якщо ви тягнете час або не можете чітко сформулювати думку, вас викреслять з актуальних контактів, причому, враховуючи спілкування журналістської братії, інформація про вас пошириться по всіх каналах.

Застеріг Лаврентій Царук і від прагнення коментувати питання, в яких ви не компетентні. У телебачення — багатомільйонна аудиторія, і серед глядачів завжди знайдеться фахівець, який вкаже на ваш промах, тож шлейф некомпетентності тягнутиметься за вами в телевізійному майбутньому (якщо воно у вас після цього буде).

Особливу увагу лектор присвятив зовнішньому вигляду юриста в кадрі, вказавши на особливості телезйомки. Адже для більшості глядачів є таємницею те, як сприймає телекамера певний малюнок на вашому одязі. При цьому він порадив слухачам відходити від строгого костюма в кадрі, оскільки така форма одягу у глядача в першу чергу асоціюється з чиновниками.

Пан Царук попередив про необхідність вміння працювати в некомфортних умовах, адже часто коментарі пишуться на вулиці і запис триває значно більше часу, ніж ваші слова займатимуть у телесюжеті, а оскільки дрес-код коментатора не передбачає головного убору, це може мати наслідки з огляду на спеку або мороз.

Спікер підкреслив соціальну відповідальність «людини в кадрі», оскільки її дивляться і їй вірять мільйони. Треба демонструвати впевненість і компетентність, адже якщо журналіст інтерв’ює вас, отже, ви і є один із провідних фахівців у цій темі. Упевненість у власних силах — запорука успіху і пропуск у телевізійний світ.

На думку спікера, ера телебачення потихеньку відходить у минуле — на нього чекає доля паперових газет, тому він пропонує слухачам звернути увагу на нові канали комунікації. Лектор порадив слухачам Legal High School напрацьовувати впевненість у собі, знімаючи невеликі ролики на смартфон, оскільки головне у кадрі — природність, харизма та індивідуальність, яка нівелює недоліки зовнішності або нечітку дикцію.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик