Як контролювати співробітників і здійснювати нагляд за їхньою роботою, розповів Олег Шевцов

У рамках блоку «Правові і технічні рішення цифрового захисту» з лекцією про нагляд за співробітниками і моніторинг відвідуваності непрофільних сайтів у робочий час виступив Олег Шевцов, керуючий партнер Alexandrov-IT Lawyers. У ході лекції він відповідав на питання пошуку межі невтручання в особисте життя співробітників і проаналізував кейси глобальних корпорацій і практику судів.

Як зазначив Олег Шевцов, за даними різних досліджень, проведених за останні п’ять років, до 80% компаній у тій чи іншій мірі ведуть стеження за своїми співробітниками. Причин цьому багато: співробітники можуть виявитися несумлінними і красти інтелектуальну власність компанії, з позитивних моментів — це дозволяє моніторити ефективність роботи співробітника. У деяких компаніях проводиться відстеження дотримання співробітниками політики компанії при спілкуванні з клієнтами, і це також може допомагати в оптимізації робочих процесів.

З точки зору законодавства встановлено, що фізична особа може бути знята на фото-, відео-, кіно, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. У свою чергу, говорячи про телефон, пошту, трафік — кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Як же поводиться бізнес? Олег Шевцов стверджує, що деякі компанії роблять скріншот екрана співробітників кожні п’ять хвилин, деякі виробляють моніторинг емоцій співробітника, оцінюють продуктивність водіїв. За допомогою ручних сканерів можна оцінювати швидкість роботи співробітників. В Україні ж проводиться контроль відпрацьованого часу і блокування сторонніх сайтів.

Як же законно впровадити такий контроль? Лектор підкреслив, що необхідно створити положення про контроль, наказ про впровадження положення і ознайомити всіх співробітників під підпис, додати в правила трудового розпорядку пункт про контроль, всіх нових співробітників під підпис ознайомлювати з документами, а в приміщеннях з камерами ще й розмістити таблички, які попереджають про відеоспостереження.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик