Як обрати сферу професійної юридичної діяльності, обговорювали експерти LHS Discussions Hub у рамках Дня кар’єри

На завершення Дня кар’єри в Legal High School відбувся LHS Discussions Hub «Юридичних професій багато, а ти один: як обрати сферу професійної діяльності». Модератором зустрічі виступила Євгенія Руженцева, СЕО Legal High School. Пані Руженцева підкреслила: «Хтось визначається зі своїм покликанням ще з дитинства, а хтось пробує себе в різних галузях, що, безумовно, також сприяє певному прогресу. Саме на стику професій дуже часто створюються найбільш затребувані спеціальності». Модератор побудувала роботу хаба у форматі ток-шоу з залученням в дискусію не тільки спікерів, а і слухачів.

Денис Овчаров, партнеру ЮК Legal House, який відзначив, що наразі молодим спеціалістам стає все важче і важче мотивувати себе, щоб присвятити п’ять років життя вивченню права. «Те, що ви вивчаєте і чим цікавитесь, не завжди може супроводжувати вас у кар’єрі. Іноді ви можете займатися тією галуззю права, яку ніколи до цього не вивчали і не цікавились. Одна справа знати норми, а зовсім інша — їх застосовувати», — впевнений пан Овчаров. Найцінніше в адвокатській роботі — не надавати послуги адвоката, а вміти їх продавати.

Юлія Патій, консультант з управління та розвитку, підкреслила, що необхідно бути чесними із собою. Слід занотовувати те, від чого горять очі. Виграшна стратегія — збирати, як пазли, те, що запалює, і те, що «драйвить». Необхідно влаштовувати так звану стратегічну суботу, щоб зрозуміти, який внесок ви хочете зробити в життя і професію. Гарна ідея для молодого спеціаліста — спостерігати, що зараз у тренді і чого потребує ринок та клієнти. Наразі абсолютно реально знайти ментора, і необхідно користуватися цією можливістю сповна. Варто бути проактивним, будувати персональний бренд, починаючи із сьогодні.

Дмитро Назарець, адвокат, вважає, що формат роботи юриста має бути обрано ще на початку, щоб робота давалася органічно. Юридична фірма — утворення бізнесове, тоді як приватнопрактикуючий адвокат працює в полі консультування і сам на себе. Робота ведеться за принципом пріоритетності. Пан Назарець порадив молодим спеціалістам вивчати іноземні мови і набувати досвіду ще зі студентських років.

Ангеліна Чачуна, керівник служби комплаєнс-офіцера, директор з правового забезпечення ТОВ «Метінвест Холдинг», упевнена, що є велика різниця між роботою інхауз, і в юридичній фірмі. Іноді робота в юридичній фірмі відчувається як написання курсової роботи через недостатність практичного розуміння проблеми. У свою чергу, інхауз-юристи мають змогу створювати процеси, розуміючи їх специфіку, — і це те, що дійсно цінне. Вчити необхідно все, але зараз дуже змінена специфіка юриспруденції і дуже цінуються спеціалісти «на межі» декількох галузей.

Золтан Русанюк, приватний нотаріус, висловив думку, що за останні десять років у доступі до професії нотаріуса відбулася еволюція. Держава дала вільний доступ до професії нотаріуса, однак збільшила необхідний стаж. Наразі професія нотаріуса вимагає великого обсягу знань, саме тому нотаріус еволюціонував з вузького спеціаліста до такої собі «міні-юридичної фірми» в одній особі. Нотаріат потребує постійного здобуття нових знань.

Станіслав Петренко, прокурор Київської місцевої прокуратури №7, упевнений, що однією з переваг його роботи є можливість працювати в кримінальній юстиції. Робота прокурора — ефективна, напружена, дає змогу набути досвід роботи з різними категоріями справ, а також можливість опанувати різні напрями роботи, комунікацію із захисниками, слідчими, судами. «Працюючи, в «живій» роботі за відносно невеликий проміжок часу, ви можете напрацювати багато навичок», — резюмував пан Петренко.

Дмитро Струць, заступник начальника Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції, висловив думку, що державна служба виступає дуже хорошою базою для подальшої роботи, адже дає колосальний досвід. Не потрібно чекати закінчення вузу, треба йти працювати одразу. Основне при наборі на роботу — бажання, а також базові знання. Однак на роботу можна потрапити навіть без досвіду.

Олеся Дупляк, суддя Господарського суду міста Києва, впевнена, що професія судді — це саме та професія, якої мало просто хотіти, нею треба жити. Керувати суддею має ідея, суддя повинен переживати кожну справу, адже рішення має бути справедливим та обґрунтованим. Прийняття рішення, окрім правової роботи, передбачає також творчий процес.

Фіналізуючи експертну зустріч, Євгенія Руженцева підкреслила, що перші кроки в професії мають надзвичайно велику силу, бо саме вони і формують світогляд майбутнього юриста.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Кошик