Як продати майно боржника на електронному аукціоні, розповів Віктор Вишньов

Про електронні інструменти для поліпшення ефективності процедур реалізації майна боржника слухачам Legal High School розповів Віктор Вишньов, генеральний директор ДП «СЕТАМ». Він розпочав лекцію з розповіді про діяльність свого підприємства та модель OpenMarket, що запроваджена у ДП «СЕТАМ» після початку використання системи блокчейн.

Головними напрямами роботи підприємства є реалізація арештованого та конфіскованого майна, реалізація майна підприємств-банкрутів, активів банків та добровільна реалізація майна фізичних та юридичних осіб. Відносно новим напрямом діяльності є реалізація пілотного проекту продажу прав на оренду земельних ділянок.

Як зазначив лектор, з часу запровадження OpenMarket 55% лотів реалізовувалися з приростом ціни. Загалом було реалізовано майна на загальну суму 7,9 млрд грн, з яких лише банківських активів продано на 1,6 млрд грн.

На думку Віктора Вишньова, головними перевагами моделі OpenMarket є збільшення довіри клієнтів, досягнутої завдяки таким чинникам:

— онлайн-доступ до системи електронних торгів у режимі 24/7;

— розгалужена мережа по всій Україні, яка налічує 23 філії;

— складські приміщення та майданчики для зберігання майна і транспорту;

— відкрита система проведення торгів;

— кожен користувач має доступ до інформації про лот, може стежити за ходом торгів та бачити результати;

— вільний доступ до участі в аукціонах з продажу майна для громадян та представників бізнесу;

— гнучке програмне забезпечення, яке можна налаштувати за вимогами замовника.

За словами лектора, перевагами реалізації майна підприємств-банкрутів шляхом проведення електронних аукціонів на майданчику ДП «СЕТАМ» є можливість проведення аукціонів з підвищенням ціни, а також проведення аукціонів з можливістю зниження початкової вартості (редукціонів).

Пан Вишньов зазначив, що наразі можливе проведення офлайнових аукціонів з продажу майна банкрутів. Унаслідок цього обмежується коло учасників аукціону, результативність продажів низька, відтак, ми маємо один із найнижчих відсотків повернення коштів кредиторам у рамках процедури банкрутства у світі (за словами лектора, повертається 1% від вартості майна). Через офлайнові аукціони зберігається високий корупційний ризик з боку арбітражних керуючих.

Після набуття чинності новим Кодексом України з процедур банкрутства можливими будуть винятково електронні аукціони, які матимуть чіткі підстави для припинення торгів. Буде усунено людський чинник у процесі торгів та буде забезпечено чесну конкуренцію і велику кількість потенційних покупців. ДП «СЕТАМ» брало активну участь у розробці положень Кодексу та готове виконувати функції з адміністрування системи, що буде створена для реалізації майна банкрутів.

Підставами для оптимізму генерального директора є те, що ДП «СЕТАМ» стало першим у світі онлайн-аукціоном з використанням технології блокчейн, застосування якої дало змогу збільшити приріст ціни продажу з 12% до 17,8%.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик