Як технологічно захистити бізнес, слухачам LHS розповів Сергій Лисенко

У рамках блоку Legal High School «Правові і технічні рішення цифрового захисту» з лекцією про побудову периметра захисту бізнесу виступив Сергій Лисенко, керуючий партнер GRACERS law firm. У ході доповіді він поділився власними спостереженнями і лайфхаками, яким чином технологічно захистити бізнес.

Сергій Лисенко зазначив, що IMEI — це один із способів ідентифікації носія інформації, через який вона проходить і який обов’язково вказується у клопотанні про отримання доступу і проведення негласних слідчих розшукових дій. Якщо це нульовий IMEI, на нього просто неможливо отримати доступ.

Окрім зняття інформації з каналів зв’язку, є відоме всім встановлення прослуховуючих пристроїв в офісах, житлі та інших приміщеннях. Для цього використовуються спеціалісти, які за допомогою спеціального обладнання намагаються виявити аудіо- та відеопристрої зняття інформації. Однак необхідно пам’ятати, що можна встановити таку прослуховуючу апаратуру, яку неможливо виявити технічними засобами, не виявивши її фізично.

Сергій Лисенко підкреслив, що важливу роль відіграє забезпечення фізичної безпеки на підприємстві, встановлення відповідних профілактичних приладів-сигналізацій, засобів відеоспостереження, щоб «зайві» люди не мали доступу до приміщення. Окрім встановлення прослуховуючих пристроїв, на сьогодні досить поширеним є зняття дистанційної інформації з приміщень за допомогою радіохвиль, тому обладнання кімнат для перемовин з дотриманням заходів технологічної безпеки є надзвичайно важливим. Приміщення має бути закритим для зчитування інформації як зсередини, так і ззовні. Прикладів створення таких кімнат є досить багато, як і спеціальних пристроїв, які створюють перепони в знятті інформації з того чи іншого пристрою. Саме це є правилом кібернетичного захисту бізнесу: необхідно дотримуватися комплексу як технічних заходів, так і заходів, спрямованих на людський фактор щодо забезпечення безпеки на підприємстві.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик