Якщо соцмережа прикріплена в профілі адвоката в ЄРАУ, то це дає змогу швидко і достовірно ідентифікувати особу, яка зробила вислів у соцмережі, — Олена Карнаух-Голодняк, директор Адвокатське бюро «Олени Карнаух»

У рамках спецкурсу Legal High School «Адвокатська етика «Дотримання правил адвокатами в цифрових комунікаціях» адвокат, директор Адвокатське бюро «Олени Карнаух» Олена Карнаух-Голодняк прочитала лекцію про дії Правил адвокатської етики в соціальних мережах і публічному спілкуванні адвокатів з колегами, процесуальними опонентами, суддями та приватними особами онлайн.

Лектор звернула увагу на те, що в 2017 році Правила адвокатської етики (ПАЕ) були оновлені і доповнені правилами спілкування адвокатів в мережі інтернет. «Хоча і до оновлення ПАЕ всі розуміли, що спілкування адвоката повинно бути коректним, відповідати високому статусу адвоката і що це має поширюватися на всі сфери спілкування, в тому числі й інтернет, але детально це не прописувалося», — підкреслила Олена Карнаух-Голодняк.

Також лектор зазначила, що сьогодні з приводу спілкування адвокатів у соцмережах виникає багато питань — як зі сторони самих адвокатів, так і зі сторони дисциплінарних палат КДКА, які повинні оцінювати питання наявності або відсутності порушень у діях адвокатів.

За словами Олени, порівняно з іншими країнами, в Україні не дуже багато справ, в яких КДКА досліджує спілкування адвокатів в інтернеті на предмет порушення етичних норм, але за останні роки кількість таких справ суттєво збільшилася, як і випадків притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Рівень такої відповідальності залежить, по-перше, від порушення (грубе або не грубе), по-друге, від систематичності порушення і, по-третє, від того, чи були в адвоката ті чи інші порушення раніше.

«Такий вид відповідальності, як позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю, за порушення саме таких правил ще не застосовувався, але призупинення дії адвокатського свідоцтва вже застосовувалося, а також виносилися попередження», — підкреслила лектор.

Також Олена Карнаух-Голодняк звернула увагу на те, що іноді дисциплінарним палатам простіше ніж слідчим органам зафіксувати і встановити наявність порушення адвокатом в певній ситуації. За її словами, якщо соцмережа прикріплена в профілі адвоката в ЄРАУ, то це дає змогу швидко і достовірно ідентифікувати особу, яка зробила вислів у соцмережі, хоча питання достовірної ідентифікації сьогодні є найсерйознішим.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик