Яку тактику дій захисту застосовувати при призначенні податкової перевірки за рішенням суду у рамках кримінального провадження, розповіли Олександр Майданик та Віктор Дума

Про нюанси призначення податкової перевірки за рішенням суду у рамках кримінального провадження розповіли та дали рекомендації щодо тактики дій захисту радник Asters, член правління українського відділення IFA Ukraine Олександр Майданик та адвокат Asters Віктор Дума.

Як констатують лектори, підставу проведення податкової перевірки визначено в Податковому кодексі України як «отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки, винесене відповідно до закону» (підпункт 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 ПК України). Чинний Кримінальний процесуальний кодекс України ні в переліку заходів забезпечення кримінального провадження (частина 2 статті 131 КПК України), ні серед слідчих (розшукових) дій, у тому числі негласних (глави 20 і 21 КПК України), не згадує таких заходів/дій, як заходи державного нагляду (контролю) або перевірки.

Доповідачі проаналізували судову практику Верховного Суду, зокрема справу №243/6674/17-к, а також практику апеляційних інстанцій на прикладі справи №752/21240/17. Як варіанти відмови по суті лектори виділили відмову в задоволенні клопотання (справа №756/10077/17-к) та повернення клопотання (справа №757/61589/16-к).

Як певний чек-лист успішного оскарження постанови слідчого судді лектори звернули увагу на певні моменти. Так, КПК України не передбачає податкову перевірку: у слідчого судді немає повноважень на розгляд клопотань слідчого/прокурора про призначення податкової перевірки; слідчий суддя вправі вирішувати тільки ті питання, які передбачені КПК України. Також можна ставити під сумнів легітимність податкової міліції через неузгодженість у Податковому кодексі України розділу XVIII-2 «Податкова міліція». Виходячи із питання повноважень органу розслідування, необхідна наявність у судовій справі постанови керівника органу досудового розслідування про призначення групи слідчих/доручення, якщо слідчий розслідує одноосібно; неявка слідчого може свідчити про непідтримання клопотання.

Відповідний строк оскарження — 5 днів з моменту прийняття/отримання копії постанови у разі розгляду клопотання без виклику особи.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик