Євген Ріяко: «Незважаючи на те, що побутує думка про так звані три позиції, є тільки дві — захист і обвинувачення»

Євген Ріяко, керуючий партнер ЮК «Ріяко і Партнери», розмірковував на тему «Версія слідства — версія клієнта — версія адвоката: як, балансуючи між трьома позиціями, узгодити з клієнтом стратегію захисту» в рамках Школи кримінальної практики LHS.

Спікер підкреслив: незважаючи на те, що побутує думка про так звані три позиції, є тільки дві — захист і обвинувачення. Адвокат приймає рішення і несе за нього відповідальність, тому мета адвоката — переконати клієнта дотримуватися його позиції і тактики.

На думку лектора, взаєморозуміння з клієнтом починається з певної попередньої роботи, метою якої є поставити всі крапки над «і» ще «на березі». Необхідно пояснити, що іноді мають місце випадки, коли вигідніше взяти провину і працювати над розміром покарання. Клієнту також необхідно дати зрозуміти, що від наявності та повноти фактів, які клієнт передасть адвокату, залежатиме потрібний і бажаний результат у справі. Безумовно, адвокату також варто ознайомити клієнта з обраною ним тактикою і ввести в курс справи.

Євген Ріяко впевнений, що для успіху справи необхідно зануритися в світогляд клієнта, щоб зрозуміти причини його поведінки. Так, клієнт може коливатися з визначенням своєї позиції з огляду на те, що боїться припуститися помилки. Мотивація — а чи потрібно конфліктувати зі слідством, адже рішення про покарання приймає слідчий, а не адвокат? Причинами цього страху може бути те, що клієнт не володіє спеціальними знаннями і досвідом.

Єдине розв’язання такої проблеми — доступно пояснити клієнту основні правила кримінального процесу. Головна мета: щоб клієнт розумів, чому адвокат приймає такі рішення і що відбувається у справі.

«При цьому всьому не треба забувати певну константу, що суду легше винести обвинувальний вирок, аніж виправдувальний. Тому, щоб домогтися саме виправдувального вироку для свого клієнта, адвокат повинен проявити максимальний професіоналізм і вміння будувати потужну тактику захисту», — резюмував лектор.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик