Інститут слідчого судді спростив роботу захисникам — адвокат Євген Ріяко

Перед слухачами Legal High School виступив Євген Ріяко, керуючий партнер ЮК «Ріяко і Партнери». Тема його лекції: «Змагальність у кримінальному провадженні: суть та приклади реалізації».

Адвокат розповів про концептуальні аспекти побудови захисту (необхідність розуміння всіх принципів у комплексі), а також зосередився на конкретних тактичних прийомах.

За його словами, свідчення можна спростувати показаннями інших свідків, можна допитати свідка, показання якого потрібно «дестабілізувати». Якщо чотири години допитувати людину, то вже через півтори години вона почне плутатися в показаннях. Техніки допиту бувають різні. Людину під час свідчень можна дуже легко заплутати, оскільки вона просто не може всього запам’ятати, відзначив лектор. Необхідно переконатися, чи знає факти свідок і чи правильно він їх передає.

При цьому спікер звернув увагу на парадоксальну річ. Іноді на етапі досудового слідства підзахисному може бути доречно відмовитися від того, аби давати показання. «Промовчати буває іноді дуже важко», — визнав адвокат. Потім уже, коли справу буде передано до суду і матеріал справи розкрито, пояснення матимуть більш змістовний характер.

Завданням ширшого плану є дізнатися, звідки взявся той чи інший доказ, зазначив Євген Ріяко. Треба розуміти, що не всі документи, які прокурори хочуть долучити до справи, є доказами. Проти цього потрібно активно заперечувати.

Великою проблемою є те, що ніхто не контролює дії, які проводить експерт. Припустімо, пакет із ножем передається експерту, але ніхто не знає, як цей пакет розкривається. Від того, чи буде на холодній зброї кров, залежить результат справи. Кримінальний процесуальний кодекс України повинен бути детальним і навіть «зарегульованим», вважає пан Ріяко.

Існування інституту слідчого судді значно спрощує роботу адвоката. Раніше доводилося писати чимало скарг до різних інстанцій. Але на практиці одна і та ж посадова особа, якій ці запити переадресовувалися, давала однакові відповіді.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик