Ірина Дячук (Fozzy Group) розповіла про патентні війни сучасності та майбутнього

Перед слухачами Legal High School виступила Ірина Дячук, заступник директора юридичного департаменту Fozzy Group. Тема лекції — «Патентні війни сучасності та майбутнього».

За словами лектора, законодавство у сфері патентів досить прогресивне. Авторам не так складно здійснювати правову охорону і захист свого права інтелектуальної власності. Однак спікер звертає увагу на те, що по окремих об’єктах спостерігається недостатність певних умов патентоспроможності, що натомість може створювати певні труднощі в захисті своїх прав.

«Якщо ми говоримо про промисловий зразок, то виникає питання щодо новизни, видачі патентна під відповідальність заявника, а також питання про промислову придатність об’єктів», — наголосила пані Дячук.

У контексті «патентних воєн» Ірина Дячук зазначила, що при створенні твору потрібно комплексно продумувати спосіб його правової охорони.

Під час лекції юрист розділила патентні війни на добросовісні та недобросовісні (патентний тролінг), залежно від рівня сумлінності поведінки їхніх учасників.

Передумови патентних воєн є такими:

1) рівень правової культури;

2) «сліпий ринок»;

3) недостатність окремих умов патентоспроможності;

4) відповідальність недобросовісних учасників ринку.

Серед найбільш цікавих справ, пов’язаних з патентними війнами, експерт назвала спори між компаніями Polaroid та Kodak, Apple та Samsung, а також судові справи, пов’язані з такими назвами, як «Київський торт», Black Jack та Jack Daniel’s, позов Kalceks, AS щодо окремих медичних препаратів, а також позов до музичної групи «Антитіла».

Законодавець повинен стежити за практикою і розв’язувати відповідні проблеми в правозастосуванні. Зняти частину протиріч у регулюванні цих питань здатен законопроект №9385. Ірина Дячук звернула увагу, зокрема, на новації щодо промислових зразків:

1) додатковий критерій охороноспроможності (індивідуальний характер);

2) правова охорона незареєстрованих промислових зразків;

3) подача заявки в електронному вигляді;

4) можливість поділу заявки;

5) термін дії прав — не більш ніж 25 років;

6) зміна виду охоронного документа (з патенту на свідоцтво);

7) можливість досудового скасування свідоцтва в Апеляційній палаті (боротьба з патентним тролінгом).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик