Юрій Моісеєв ознайомив слухачів Legal High School з нюансами наслідків скасування рішення про визнання боржника банкрутом

У рамках блоку «Судові процедури у справах про банкрутство» Legal High School про нюанси наслідків скасування рішення про визнання боржника банкрутом розповів Юрій Моісеєв, екс-директор департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України.

Чи може бути скасовано постанову про визнання боржника банкрутом при відкритті ліквідаційної процедури. Юрій Моісеєв стверджує, що може, оскільки стаття 9 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає певну кількість процесуальних документів, що підлягають перегляду в апеляційному чи касаційному порядку, до яких належить і постанова. Безумовно, це досить важливо, бо коли законодавець і автори Кодексу розробляли цю норму, все зводилося до того, що будь-яке оскарження судових рішень у рамках справи про банкрутство було спрямоване на затягування процесу. Це шкодить, оскільки власне процедура затягується, збільшуються витрати на процедуру і відбувається знецінення активів. У свою чергу, якщо активи знецінюються, то інвестиційна привабливість зменшується. Таким чином, затягування процедури має негативні наслідки для кредиторів.

Найбільш поширеними випадками оскарження, на думку спікера, є апеляційне і касаційне. Судова практика зводить все до того, що досить часто ті, хто незадоволений судовим рішенням або намагається здійснити процесуальну диверсію у рамках справи про банкрутство, подає такого роду касаційні та апеляційні скарги. Вони можуть бути оскаржені учасником провадження.

Юрій Моісеєв підкреслив, що порядок провадження справ про банкрутство, у тому числі, регламентується і процесуальними нормами Господарського процесуального кодексу України. Підставами для скасування судового рішення можуть бути в апеляційному порядку — нез’ясування обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків, які позначені в рішенні суду першої інстанції з встановленими обставинами, а також порушення норм процесуального або матеріального права.

Спікер зазначив, що, виходячи з практичних моментів визначення боржника банкрутом, необхідно визначити наявність стійкої неплатоспроможності. Розгляд касаційної скарги регулюється статтями 309 і 310 ГПК України.

Крім цього, доповідач також ознайомив слухачів Legal High School з наслідками, з якими можуть зіткнутися сторони (боржник, кредитори) або учасники (орган, уповноважений керувати майном боржника, представник акціонерів, учасників, а також засновників боржника, арбітражний керуючих тощо) у провадженні у справах про банкрутство. Окремо спікер звернув увагу на наслідки скасування постанови для складу суду, який її виніс.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик