Катерина Цірат представила судову практику у спорах про захист честі, гідності та ділової репутації

Адвокат Юрзовнішсервіс Катерина Цірат представила слухачам LHS ряд судових рішень щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, зазначивши, що коли в Європі вже активно розглядалися справи такої категорії, в Україні приватне право ще не існувало.

Спікер поділила лекцію на два блоки. Перший стосувався захисту прав на честь, гідність та ділову репутацію фізичних осіб, другий — юридичних осіб.

Перш за все доповідач порадила адвокатові при захисті особи в суді звертати увагу на те, чи є поширена інформація оціночним судженням. За її словами, за оціночне судження особа не може нести юридичну відповідальність, адже такі судження не підлягають доведенню.

Також пані Цірат розповіла, що приватна особа має більше шансів захистити свої права, аніж публічні особи, які, як правило, в подібних справах програють.

За словами спікера, проаналізувавши судову зарубіжну і вітчизняну практику, можна побачити, що важливим є те, в якому ракурсі висвітлена інформація про особу (наприклад, з метою дискредитування).

Як приклад лектор представила всім відому справу №757/17511/15-ц за позовом народного депутата Сергія Пашинського, а також справу доктора технічних наук Юрія Теслі проти Ірини Єгорченко про спростування поширеної інформації, яка все ще знаходиться на розгляді.

Говорячи про захист ділової репутації юридичних осіб, доповідач зазначила, що в Україні більшість таких справ задовольняють на користь позивачів.

Прикладом є справа 2017 року за позовом ПП «Комсервіс». Позивач звернувся до суду з позовом про захист ділової репутації юридичної особи та відшкодування моральної шкоди. Свої вимоги позивач мотивував тим, що 16 грудня 2016 року на сторінках користувача ОСОБА_1 (засновника ПП «Сіріус») у соціальних мережах розміщений відеоролик з назвою «Аферисти під прикриттям охорони…». На зазначеному відео зображені автомобілі ПП «Комсервіс» і його товарні знаки. За словами позивача, цей ролик є антирекламою підприємства. У результаті суд задовольнив позовні вимоги позивача.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик