«Кожне сказане слово – це контракт», – партнер AGA Partners Іван Касинюк про англійське право в контексті арбітражів GAFTA і FOSFA

Практичний погляд на англійське право через торгові арбітражі GAFTA і FOSFA слухачам Legal High School презентував Іван Касинюк, партнер ЮФ AGA Partners.

Розповівши про принципи міжнародної торгівлі сільгосптоварами, лектор зупинився на ролі асоціацій GAFTA і FOSFA, їх типових контрактах і причинах, через які такі контракти частіше підпорядковуються англійському праву. «Англійське право обирають у 30% контрактів у міжнародній торгівлі», – зазначив Іван Касинюк. Він підкреслив, що типові контракти GAFTA і FOSFA інкорпоруються через звичайні договори, які, в свою чергу, інкорпорують англійське право (положення про доміцилій означає, що умови контрактів тлумачаться відповідно до норм англійського права) і містять арбітражні застереження, згідно з якими всі спори передаються на розгляд арбітражів за правилами GAFTA / FOSFA відповідно. Лектор звернув увагу, що на практиці арбітражне застереження також може бути інкорпороване – це не позбавляє сторони права на арбітраж, але можливі труднощі з виконанням рішень в окремих юрисдикціях.

В подальшому Іван Касинюк звернув увагу на особливості укладання торговельних контрактів, презумпції і усталені конструкції, що застосовуються, а також прокоментував їх тлумачення в англійському праві, розповів про необхідні умови таких контрактів. «Англійське право буде зосереджене не на формальних ознаках, але на предметі та суті правовідносин», – підкреслив лектор.

«Кожне сказане вами слово – це контракт з відповідними правовими наслідками», – зауважив пан Касинюк, додавши, що питання укладення контрактів часто є предметом арбітражного спору.

Сучасна концепція договорів GAFTA / FOSFA полягає в тому, що всі положення розглядаються як innominate terms. Але на практиці істотні умови (conditions) включають предмет контракту, ціну, базис, строки виконання, а також положення про доміцилій та арбітражне застереження. В арбітражній практиці часто-густо виникають питання, які саме положення угод сторони визначили як істотні, а що слід віднести до warranties і, відповідно, які порушення були допущені, які наслідки вони тягнуть.

На завершення лекції Іван Касинюк презентував case study: укладення контракту на постачання української сільгосппродукції і подальший арбітражний розгляд.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик