«Кредиторам вигідно йти на ліквідацію» — спікер LHS Борис Поляков

Суддя Вищого господарського суду України Борис Поляков представив слухачам LHS доповідь на тему «Принцип повноти дій ліквідатора як основа рішення про припинення справи про банкрутство та ліквідації боржника». Лекцію спікер розпочав з особливостей ліквідаційної процедури, завданням якої є ліквідація підприємства з мінімальними економічними втратами.

За словами лектора, різниця ліквідаційної процедури від виконавчого провадження полягає в тому, що останнє є неорганізованою ліквідацією і більш витратною процедурою. Суддя також розповів слухачам про види ліквідації, серед яких — загальна і спрощена.

Пан Поляков звернув увагу аудиторії на те, що після реалізації майна гроші перераховуються безпосередньо ліквідатору, і відбувається почергове погашення зобов’язань перед кредиторами.

Борис Поляков розповів також про проблеми, що виникають при реалізації майна. Однією з проблем є неправомірний підбір організаторів аукціону. Хороший організатор повинен мати стаж роботи не менш ніж три роки і досвід у реалізації майна на аукціоні. Окрім того, необхідно звертати увагу на репутацію організатора.

Спікер підкреслив, що процедура банкрутства є лімітованою і триває до дванадцяти місяців. У разі пропуску строку майно і борги передаються третій особі. Тому вже на десятому місяці необхідно приймати рішення про закінчення процедури і передачу майна на реалізацію.

На завершення лектор відзначив, що в процедурі банкрутства важливою темою є трудові питання вагітних жінок, жінок, які мають малолітніх дітей, а також неповнолітніх співробітників. Громадян цієї категорії ліквідатор повинен звільнити з обов’язковим працевлаштуванням, при цьому не обмежуватися лише формальним повідомленням органу працевлаштування про наступне вивільнення працівників. На практиці ж ліквідатор повинен отримати від органу працевлаштування інформацію про вакантні посади і надати можливість звільненим особам реалізувати своє право.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик