Кримінальне право та інтелектуальна власність — далекі одне від одного в нашій державі, вважає спікер LHS Денис Овчаров

Денис Овчаров, керівник практики захисту бізнесу Lavrynovych & Partners Law Firm, розповів слухачам Школи судової практики Legal High School про особливості розгляду справ за статтями 176, 177, 2031, 216 і 229, 231, 232 КК України з використанням актуальної судової практики.
Лектор відзначив, що за останні три роки правоохоронні органи не поспішають розслідувати подібні справи, а судова практика складається з незначних прецедентів. Вироки у подібних справах зазвичай ґрунтуються або на угоді про визнання вини, або на визнанні провини в суді.
Статтю 176 КК України Денис Овчаров назвав хорошою «точкою входу» правоохоронців в компанії. І, як показує практика, такі справи, крім вилучення техніки і продукції, більше нічим не закінчуються. До 2012 року статтю 176 активно застосовували юристи Microsoft: вони ініціювали справи щодо компаній, які використовують нелегальний софт, змушуючи їх таким чином купувати ліцензійну версію. Наводячи приклади застосування цієї статті, Денис Овчаров назвав справу EX.ua (сервери повернули, справу закрили), обшук серверів «ВКонтакті» (досі немає результатів експертизи), справа онлайн-кінотеатру FS.to (завершилося закриттям сайту) тощо.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик