«Кримінального переслідування за рейдерство в нашій країні немає» — Денис Овчаров

Завершила день Школи кримінальної практики LHS лекція Дениса Овчарова, партнера, керівника практики захисту бізнесу Lavrynovych & Partners Law Firm. Лектор розповів про кримінальні переслідування за рейдерство.
Денис Овчаров повідомив, що кримінального переслідування за рейдерство в нашій країні немає. За словами лектора, механізм кримінального переслідування загалом не працює у всіх сферах, а є лише засобом тиску.
Розповідаючи про рейдерські схеми, пан Овчаров повідомив, що в останні два-три роки 90% рейдерських атак були пов’язані з реєстраційними діями. Для мінімізації цих процесів лектор порекомендував проводити аудит ризиків і структури компанії. «Чим складніше компанія у своїй юридичній структурі, тим простіше її атакувати», — зазначив лектор.
Сьогодні більшість рейдерських атак відбуваються в аграрній сфері, і причин тому кілька. Зокрема, одна з них — цінні активи, інша — недостатня юридична підкованість і, відповідно, слабка структура компанії.
За словами Дениса Овчарова, основною причиною кримінального переслідування є відсутність політичної волі залучення співробітників правоохоронних органів до відповідальності за невиконання ухвали слідчого судді. Це призводить до того, що більшість компаній переходять у публічну площину. Проте при вибудовуванні PR-стратегії перш за все необхідно враховувати репутаційні ризики. Другий аспект у цій сфері — стратегія має бути спрямована на висвітлення бездіяльності правоохоронних органів.
Денис Овчаров ознайомив слухачів і з переліком статей Кримінального кодексу України, за якими можливе залучення до відповідальності за рейдерство. Серед них — підробка документів, протиправне заволодіння майном, шахрайство, хуліганство тощо. Але ні за однією з цих статей поки що не був винесений жоден вирок у цій сфері. Однією з причин ситуації, що склалася, пан Овчаров назвав незацікавленість бізнесу в доведенні цих злочинів до кінця. Пов’язано це з тим, що бізнес завжди оцінює спочатку сатисфакцію. Одне з важливих завдань в цьому напрямку — повернути контроль над підприємством і відшкодувати завдані збитки. А кримінальні переслідування — зазвичай дуже витратний процес, який не приводить до бажаного результату. До того ж у разі вибору стратегії на користь кримінального переслідування юристам доведеться фактично повністю виконувати роботу правоохоронних органів.
Окрім того, лектор продемонстрував слухачам приклади державного рейдерства та розповів про механізми захисту від такого явища.
Підводячи підсумки, Денис Овчаров порекомендував стежити за всіма процесами в цій сфері, оскільки рейдерських схем досить багато, до того ж вони дуже динамічні.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик