Ксенія Проконова: топ-менеджер для бізнесу, як лікар для людини

Партнер практики управління конфліктами АО Juscutum Ксенія Проконова розповіла про нюанси, які необхідно врахувати при прийомі на роботу, а також при звільненні топ-менеджера компанії.

Пані Проконова зазначила, що топ-менеджер являє собою не тільки засіб просування бізнесу, а й є ознакою розкоші для компанії.

Спікер порадила при прийомі на роботу топ-менеджера підписати з ним NDA (угоду про нерозголошення комерційної інформації). При цьому вона відзначила, що судової практики щодо порушення умов NDA в Україні немає. Такі документи підписуються формально. Лектор порадила слухачам у договорах NDA чітко прописувати перелік інформації, що становить конфіденційність, а також вказувати в ньому перелік осіб, яким заборонено розголошувати конфіденційні дані.

Разом із тим на підприємстві має бути положення про конфіденційну інформацію для співробітників. При цьому варто зобов’язати підписувати документ на робочому місці в присутності HR, для унеможливлення махінацій з боку співробітників і третіх осіб. Також пані Проконова звернула увагу на необхідність відстеження актуальності даних у положенні про конфіденційну інформацію.

Лектор розповіла про заходи, яких варто вжити для безпечного звільнення топ-менеджера. «Потрібно якісно прописати порядок звільнення топ-менеджера, а саме — як цей співробітник здійснюватиме передачу своїх напрацювань і активів, з якими він працював», — пояснила пані Проконова. За її словами, на практиці у компаній, як правило, порядок звільнення невизначений, що спричиняє для них негативні наслідки. У порядку звільнення також варто передбачити матеріальну відповідальність топ-менеджера і її розмір.

На думку спікера, не буде зайвим і складання порядку проведення службового розслідування, а також порядку проведення аудиту при звільненні топ-менеджера.

Наступним механізмом захисту свого бізнесу від неприємних наслідків після звільнення топ-менеджера є використання поліграфа у відношенні до певного співробітника. Пані Проконова зазначила, що відмова від проведення поліграфа на співбесіді, в ході виконання своїх трудових обов’язків або при звільненні не може служити причиною для відмови в прийнятті на роботу або стати причиною для звільнення топ-менеджера. «Поліграфічне дослідження може проводитися виключно за письмовою згодою співробітника, щодо якого здійснюватимуть перевірку», — пояснила спікер, і додала, що також варто врахувати медичні протипоказання проведення перевірки на поліграфі. «Ефективність поліграфічного дослідження буде високою при використанні його у відношенні співробітника не більше 3 годин, а також за комфортних для нього умов», — розповіла юрист.

Закінчуючи лекцію, спікер зазначила, що компанія повинна бути готова до приходу топ-менеджера, передбачивши заздалегідь усі необхідні документи для захисту своїх інтересів, навіть з додатковим залученням юристів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик