Лариса Антощук повідомила, що ДФС активно використовує механізм спрямування спеціальних запитів до податкових органів інших юрисдикцій

«Спори по суті. Актуальна судова практика» — тема наступної лекції блоку «Трансфертне ціноутворення» Школи податкової практики Lеgal High School, яку провела Лариса Антощук, менеджер, керівник практики вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine.

За її словами, в іноземних юрисдикціях позиції у спорах у сфері ТЦУ досить цікаві і їх набагато більше, ніж в Україні. Пов’язано це з тим, що для нас це нова категорія спорів (законодавство про ТЦУ в Україні було введене в 2013 році), у зв’язку з чим і суди, і юристи тільки вивчають правила трансфертного ціноутворення.

Пані Антощук звернула увагу на те, що фіскальні органи в усіх країнах визначають справедливий розмір прибутку (такий, який мало б отримати асоційоване підприємство в кожній державі) і оцінюють правильність встановлення суб’єктами господарювання трансфертної ціни за відсутності ринкових факторів.

Детально лектор зупинилася на зарубіжній практиці у сфері ТЦУ, порекомендувавши не зосереджуватися тільки на практиці англосаксонського права. Як приклад вона навела судову практику Індії — дужу цікаву та неординарну.

Крім того, спікер ознайомила і з українською судовою практикою. «У нас підходи до підготовки доказової бази все ще на етапі формування», — відзначила Лариса Антощук. Також, за її словами, лише у невеликій категорії справ бізнес привертає судових експертів, тим самим надає суду експертні та правові висновки.

«Державна фіскальна служба України дуже активно використовує механізм спрямування спеціальних запитів до податкових органів інших юрисдикцій», — відзначила лектор. Отримані відповіді, а вони надаються практично на всі запити, є приводом для виходу податкових органів на перевірку.

Продовжуючи висвітлювати аналіз справ по суті, Лариса Антощук порекомендувала застосовувати методичні рекомендації ОЕСР з ТЦУ. За її словами, на сьогодні вони враховані лише в чотирьох судових справах.

Окремо лектор зробила прогноз на 2018—2020 роки щодо справ у сфері ТЦУ. Зокрема, збільшиться кількість спорів з доказовою базою, отриманою через «спецзапити» до зарубіжних компетентних органів. «Бізнес, у свою чергу, також має активно вести переписку з контрагентами стосовно надання інформації щодо перевірки компетентними органами їхньої діяльності», — дала чергову рекомендацію пані Антощук.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик