Лариса Врублевська представила слухачам LHS алгоритм підготовки документації в операціях придбання товару у нерезидента

Партнер EUCON Міжнародний правовий центр Лариса Врублевська представила слухачам алгоритм підготовки документації на конкретному прикладі.

За словами спікера, документація з трансфертного ціноутворення може бути підготовлена у довільному вигляді. Структуру документації визначено статтею 39.4.6 Податкового кодексу України.

Пані Врублевська як приклад навела фармацевтичну компанію «Х-фарм», яка займається дистрибуцією у фармацевтичній діяльності. Компанія імпортує лікарські препарати і медичні прилади іноземних виробників та перепродує їх на українському ринку непов’язаним особам. Таким чином, основним видом діяльності компанії є оптова торгівля фармацевтичними товарами. У цьому прикладі контрольованими операціями є операції з придбання лікарських препаратів від нерезидента.

На прикладі зазначеної компанії лектор показала, як правильно сегментувати фінансовий річний звіт та розраховувати рентабельність окремих операцій.

Також спікер розповіла, як проводиться функціональний аналіз контрольованих операцій. У рамках цього аналізу досліджується, які функції виконують сторони контракту, хто і які ризики на себе бере, які активи використовують сторони операції.

За підсумками функціонального аналізу здійснюється вибір досліджуваної сторони. Лектор зазначила, що під час дослідження треба розглянути можливість застосування методів визначення рівня цін до кожної із сторін контрольованих операцій. Після вибору методу визначається показник рентабельності.

Спікер також представила перелік функцій, які можуть виконуватися сторонами контрольованої операції. Умовно їх можна поділити на функції, пов’язані з реалізацією, логістикою, контролем за якістю, та функції оперативного управління. Також необхідно дослідити розподіл між покупцем і продавцем можливих ризиків (підприємницьких та фінансових).

Пані Врублевська розповіла про методи встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» і надала їх характеристику. У статті 39 Податкового кодексу України передбачено п’ять таких методів: метод порівняльної неконтрольованої ціни, метод ціни перепродажу, метод «витрати плюс», метод чистого прибутку, а також метод розподілу прибутку.

Платник податків може вибрати найбільш, на його думку, доцільний метод, однак, за словами доповідача, необхідно враховувати встановлену пріоритетність і, якщо є можливість застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни і будь-якого іншого методу, потрібно застосувати метод порівняльної неконтрольованої ціни.

Як зазначила лектор, для пошуку зіставних операцій законодавство пропонує використовувати такі джерела інформації про: неконтрольовані операції платника податків та його контрагента; інформаційні джерела, що містять відкриту інформацію та надають інформацію про зіставні операції та осіб; інші джерела інформації, наприклад бази даних (дізнатися можна тільки фінансову інформацію), а також інформацію, отриману контролюючим органом у рамках укладених Україною міжнародних договорів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик