Лекцію про преюдиціальну силу судових рішень у рамках LHS представила Ольга Шенк

Координатор судової практики CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Ольга Шенк, розкриваючи поняття преюдиціальності, розповіла про те, що преюдиціальність — це обов’язковість фактів, встановлених судовим рішенням, що набуло законної сили, в одній справі для суду при розгляді інших справ. Правила про преюдиціальність закріплені в статтях Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України.
Лектор відзначила, що преюдиціальними є обставини, встановлені рішенням суду у цивільних, господарських та адміністративних справах, яке набуло законної сили. При цьому преюдиціальними будуть вважатися обставини, якщо вони були встановлені у справі, в якій брали участь ті ж особи, що і в даній справі, а також якщо у справі були встановлені обставини щодо особи, яка бере участь у справі, що розглядається.
Пані Шенк також звернула увагу на те, що не є преюдицією: правова оцінка, яку певному факту дав суд при розгляді іншої справи; факти, встановлені в рішеннях, які не набули законної сили або які були скасовані; факти, встановлені в рішеннях у справах з іншим суб’єктним складом, а також обставини, встановлені рішенням третейського суду або міжнародного комерційного арбітражу.
Щодо преюдиції спікер виклала позицію адміністративних судів: преюдиція не має абсолютного характеру і не може сприйматися судом як неможливість спростування під час судового розгляду обставин, зазначених в іншому судовому рішенні, шляхом надання відповідних доказів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик