LHS: адвокат Андрій Чехонадський поділився особливостями оподаткування самозайнятих осіб

Стартував модуль «Оподаткування у сфері послуг» блоку «Специфіка оподаткування різних індустрій» Школи податкової практики Legal High School. Про особливості оподаткування самозайнятих осіб (на прикладі адвоката) розповів постійний лектор LHS керівник групи претензійно-позовної роботи ПАТ «Рітейл Груп», адвокат Андрій Чехонадський. Він нагадав, що Державна фіскальна служба України перебуває в процесі реформування, тому порадив ретельно перевіряти повноваження співробітників фіскальних органів при здійсненні ними будь-яких дій.

Пан Чехонадський зазначив, що ця тема для адвоката є злободенною. Як правило, адвокат — це особа, яка захищає права та інтереси платників податків, але тут ситуація кардинально інша: адвокат сам стає об’єктом пильної уваги державної фіскальної служби. За словами спікера, ці правовідносини мають тривалу історію — в ряді своїх індивідуальних податкових консультаціях податкові органи вимагають від адвоката подвійного обліку: адвокати повинні ставати на облік і як фізичні особи — підприємці, і як самозайняті особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Ніхто не переймається приписами Податкового кодексу України про те, що платник податків, зареєстрований як фізична особа — підприємець, не може зареєструватися ще і як самозайнята особа — адвокат. Є й інша податкова консультація, відповідно до якої фізична особа, яка займається адвокатською діяльністю, не може здійснювати підприємницьку діяльність.

Лектор зупинився й на іншій категорії спорів: що робити, якщо адвокат призупинив адвокатську діяльність? Чи повинен він сплачувати єдиний соціальний внесок? Контролюючі органи вважають, що платник податків повинен платити. Але Верховний Суд дотримується позиції, що не повинен (постанова від 5 листопада 2018 року). У цьому судовому рішенні суд роз’яснює контролюючому органу, що припинення адвокатської діяльності та призупинення адвокатської діяльності — це дві різні правові категорії.

Андрій Чехонадський навів як приклад кілька судових позицій, що стосуються обговорюваної теми, і на завершення лекції процитував британського прем’єр-міністра Уїнстона Черчилля, який свого часу сказав, що хороших податків не буває.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик