LHS: експерти ознайомили з особливостями структурування транскордонної операції із залученням іноземного інвестора

Продовжив модуль «Особливості транскордонних M&A» Школи корпоративного права та M&A Legal High School інтерактивний семінар «Особливості структурування транскордонної угоди щодо залучення іноземного інвестора». Провели його Дмитро Корбут, радник практики Corporate & M&A ЮФ Sayenko Kharenko, Ільгар Гахраманов, юрист практики Corporate & M&A ЮФ Sayenko Kharenko, та Микола Здвижков, інвестиційний радник компанії Capital Times.

«Процес залучення інвестора починається з виявлення інтересу, потенційних синергій та подальшого проведення фінансового і юридичного аудиту» — нагадав Ільгар Гахраманов. Микола Здвижков, у свою чергу, розповів про процес фінансового структурування угоди. Першим етапом, за його словами, є процес виявлення інтересу у потенційних інвесторів. При цьому треба пам’ятати, що юристи та фінансові експерти виступають на боці і покупця, і продавця, і, вже виходячи з цього, можна переходити до наступного етапу «виявлення потенційних синергій», оскільки не завжди, здавалося б, очевидні речі лежать на поверхні.

«Юридичний і фінансовий аудит дає змогу визначити більшість ризиків і перспектив угоди», — відзначив він. Ще один досить важливий етап угоди, за словами пана Здвижкова, це процес виконання умов у частині отримання платежів.

Крім того, він розповів про нюанси залучення інвесторів і процес структурування угоди, а також про «вирощування» угоди на прикладі придбання компанією OREXIM терміналу в Миколаївському порту.

Ільгар Гахраманов далі перейшов до аспектів юридичного структурування. Він нагадав, що в рамках структурування угоди після проведення Due Diligence покупець, як правило, знаходить різні ризики. Це призводить до того, що перед ним стоїть право вибору: чи заходити в угоду, чи знижувати ціну угоди тощо. «Дуже важливо для юридичного структурування здійснити вибір юрисдикції таргета», — відзначив лектор. Після вибору таргета необхідно зробити вибір застосовного права, місця і правил арбітражу. Пан Гахраманов також порекомендував не забувати про такий важливий чинник, як податкове структурування бізнесу. «Завжди треба звертати увагу на антимонопольне законодавство» — акцентував увагу ще на одному нюансі юридичного структурування лектор.

Також, за його словами, юридичне структурування — це за великим рахунком процес постійних переговорів, і в цьому плані дуже важливо вибудувати відносини з локальним радником угоди, основною метою якого буде отримання результату — закриття угоди.

«Чи ображаються на велику кількість гарантій, як правило, українські інвестори» — розповів Дмитро Корбут, говорячи про гарантії, відповідальність сторін і підстави для виходу з угоди. Крім того, він звернув увагу на важливість узгоджених дій між юридичними радниками, фінансовими консультантами і сторонами угоди, оскільки в іншому випадку угода може призвести до негативного результату для обох сторін.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик