LHS: представники ЮФ Evris розповіли про переваги різних арбітражних трибуналів

«Вибір арбітражного суду: поради адвоката з власного досвіду» — з такою темою у рамках модуля «Розгляд господарських справ в арбітражі» блоку «Господарський процес. Спори з договірних відносин» Школи судової практики Legal High School виступили представники юридичної фірми Evris.

Відкриваючи лекцію, керуючий партнер ЮФ Evris Ігор Кравцов акцентував увагу на актуальності тематики. За його словами, останнім часом така форма вирішення конфліктів набуває все більшої популярності серед клієнтів судових юристів, і це невипадково. Арбітраж має ряд суттєвих переваг, тому особливості арбітражної інституції необхідно усвідомлювати не тільки при укладанні арбітражного застереження, але й при виконанні рішення арбітражу. «Своєчасність застосування тих чи інших процедур може стати перевагою перед опонентами арбітражного процесу» — вважає пан Кравцов.

Детальніше про особливості арбітражу розповів старший юрист ЮФ Evris Сергій Ярошенко. Він зазначив, що арбітраж — це та сторона права, що пов’язана з великими сумами і цікавими кейсами, про які не можна говорити. Обрання арбітражного трибуналу при укладанні договору є важливим для визначення операційних витрат і бізнес-ризиків.

Чому важливо визначитися з конкретним арбітражем? Це запитання Сергій Ярошенко адресував аудиторії. «Щоб процедура була прогнозованою», — відповів один із слухачів. Спікер погодився і додав: «У цьому контексті важливо розуміти перспективи оскарження рішення в національному суді. Так, сторони беруть до уваги шанси реалізації рішення, адже особливість арбітражу полягає в тому, що «позитивне арбітражне рішення» — це добре, але його ще потрібно виконати». Іншою відмінною рисою арбітражу, за словами спікера, є гнучкість процедури: сторони можуть домовитися про все, отже, питань до процесуальної частини виникати не повинно.

Говорячи про технічну експертизу, лектор підкреслив, що кожен із трибуналів залучає експертів — арбітрів, які мають величезний досвід у тій чи іншій галузі права. Наприклад, Стокгольмський арбітраж популярний серед бізнесів в енергетичній галузі — він має сильних арбітрів, які спеціалізуються на енергетиці, і це визнається світовим бізнес-середовищем. «Арбітраж — це сервіс. Так, ви платите за це гроші, але отримуєте справедливе рішення», — зазначив Сергій Ярошенко.

Потім спікер розповів про особливості арбітражних трибуналів, які є найпопулярнішими серед компаній нашого регіону: Міжнародний арбітражний суд при Міжнародній торговій палаті в Парижі (Суд ICC) (ICC International Court of Arbitration), Лондонський міжнародний арбітражний суд (London Court of International Arbitration), Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма (Arbitration Institute of the Stockholm Chamber of Commerce, SCC Institute). Серед іншого, арбітражні трибунали відрізняються за ціною (що також залежить від кількості арбітрів, які розглядають справу, і багатьох інших чинників).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик