LHS: В українській судовій практиці в частині захисту комерційної таємниці сьогодні є тільки натяки на те, як вона повинна сформуватися в майбутньому, переконаний Сергій Хлєбніков

«Судовий захист комерційної таємниці — кейси українського правосуддя» — тема чергового заняття в Lеgal High School у рамках сьогоднішнього модуля «Захист комерційної таємниці». За визнанням самого лектора — керуючого партнера АО Intelkrafts Сергія Хлєбнікова, — заявлена в назві проблематика є дуже гострою: відповідних справ в Україні дуже мало.

«В українській судовій практиці в частині захисту комерційної таємниці сьогодні є тільки натяки на те, як вона має сформуватися в майбутньому», — констатував спікер, додаючи: навіть ті нечисленні рішення судів першої інстанції, які містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, у більшості випадків не «встояли» в апеляційній чи касаційній інстанціях. Прорив у судовій практиці в частині захисту IP-прав у цілому і комерційної таємниці зокрема, на переконання пана Хлєбнікова, може статися після створення в Україні Вищого суду з питань інтелектуальної власності, спеціалізованої судової інстанції, яка нині, як відомо, перебуває на етапі кадрового формування. «На створення IP-суду сьогодні багато юристів покладають великі надії, адже судді з відповідною спеціалізацією, як очікується, будуть більш ретельно, якісно і професійно підходити до розгляду спорів щодо захисту прав інтелектуальної власності», — розповідає він.

У рамках своєї лекції спікер сфокусувався на деяких понятійних відмінностях і нюансах законодавчого регулювання комерційної таємниці, проілюструвавши існуючі проблеми в цій сфері на прикладах конкретних судових кейсів. Наприклад, Сергій Хлєбніков розповів про те, чим відрізняється «комерційна таємниця» від «конфіденційної інформації» — поняття, які багато хто ототожнює. Конфіденційна інформація — це дані про фізичних осіб, доступні тільки з дозволу фізичних або юридичних осіб, тоді як комерційна таємниця — це інформація організаційного, технічного, виробничого та комерційного характеру, крім тих відомостей, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик