Мінімізація ризиків залучення до кримінальної відповідальності на підставі висновків акта податкової перевірки — тема лекції в LHS

Партнер Юридичної групи EUCON Євген Петренко представив до уваги слухачів широкий спектр питань, серед яких — підстави для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомостей про вчинення кримінального правопорушення, переваги адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень та інші актуальні аспекти.

Притягнення до кримінальної відповідальності, як зазначив спікер, здійснюється за двома основними статтями: 205 КК України «Ухилення від сплати податків» та 212 КК України «Фіктивне підприємництво». У КПК України є також похідні від основних злочини, серед яких — службове підроблення, службова недбалість тощо.

Проведення податкової перевірки не є підставою для внесення відомостей до ЄРДР про кримінальне правопорушення і не використовуються як спосіб отримання доказів. Підставою для внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення є акт податкової перевірки, однак на практиці серед підстав — аудиторські висновки, рапорт інспектора, отримання інформації слідчим з мережі інтернет тощо.

Спікер розповів також про адміністративне оскарження податкових повідомлень-рішень як інструменту мінімізації настання кримінальних ризиків. Пан Петренко позитивно відзначив цей інструмент, оскільки всі адміністративні справи в судах розглядаються відкрито (частина 3 статті 12 КАС України). Разом із тим адвокати наділені правом здійснювати фіксацію розгляду адміністративної справи, відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Мінімізувати настання кримінальних ризиків, за словами Євгена Петренка, можна за допомогою двох способів — забезпечення захисту компанії та її посадових осіб і відпрацювання плану необхідних заходів щодо формування доказової бази відсутності провини в діях посадових осіб.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик