«Ми повинні розуміти, що судовий процес — це спектакль, який ставлять дві особи: обвинувач і захисник» — Ярослав Зейкан

Про те, які дії повинен здійснити захисник при передачі справи до суду для розгляду по суті, а також про тактику і стратегію захисту в кримінальній справі слухачам Legal High School у рамках модуля Школи кримінальної практики розповів партнер ЮФ EQUITY Ярослав Зейкан.
«Коли ми говоримо про підготовку до судового процесу, ми повинні розуміти, що перше, що ми маємо зробити, це узгодити зі своїм клієнтом стратегічне завдання, а саме — чого ми хочемо досягти в цій справі. І це не завжди може бути виправдувальний вирок, оскільки у переважній більшості випадків ми захищаємо людей, які порушили закон», — підкреслив пан Зейкан.
За його словами, адвокат не може відійти від позиції клієнта. І якщо клієнт вважає, що він не винен, то, незважаючи на докази, що містяться в матеріалах справи, адвокат повинен працювати саме в такому напрямі. «Єдиний випадок, коли адвокат може відступити від позиції клієнта, — коли клієнт себе обмовив», — вважає доповідач.
Також лектор зазначив, що відносини клієнта і адвоката — одні з найскладніших. «Недарма кажуть, що клієнт — це перший ворог адвоката. І якщо ви не погодите з ним усі позиції, то він звертатиметься до інших адвокатам і в результаті отримає такі консультації, які тільки нашкодять майбутній справі», — звернув увагу Ярослав Зейкан.
Завдання, поставлені перед адвокатом, вирішуються за допомогою тактичних дій. При цьому такі дії можуть бути на межі дозволеного або навіть виходити за його межі.
Одним із таких тактичних кроків лектор назвав затягування судового процесу. «Але таке затягування повинне мати свою мету, оскільки в цьому випадку адвокат піддається ризику, що пов’язаний з різними звинуваченнями», — підкреслив пан Зейкан. Також на прикладах із власної практики він показав, яких цілей може бути досягнуто шляхом затягування кримінального процесу.
Лектор наголосив: адвокати повинні розуміти, що в судах не встановлюється об’єктивна істина, а встановлюється доведеність чи недоведеності провини.
Серед першочергових дій адвоката він відзначив розробку правової позиції, яка може бути такою: визнання провини, часткове визнання провини або невизнання провини.
«Дуже важко змусити клієнта зайняти позицію «мовчання», — поділився власним досвідом доповідач.
Говорячи про використання адвокатської техніки, Ярослав Зейкан відзначив, що адвокат повинен володіти:
• таймінгом;
• словом (використовувати у своїх виступах цитати з літературних творів);
• процесуальні документи мають бути викладені у певному стилі;
• технікою проведення прямого, шахового та перехресного допиту.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик