Микола Торбєєв розповів про практичні аспекти реалізації прав учасників виборчого процесу

Заступник голови Ради адвокатів Чернігівської області, експерт з виборчого права Микола Торбєєв розповів про практичні аспекти реалізації прав учасників виборчого процесу.

Пан Торбєєв почав лекцію із загальної характеристики виборчого права, акцентуючи увагу на тому, що виборче право передбачає право кожної людини, яка має відповідний вік, громадянство і ценз осілості, обирати і бути обраним.

За словами спікера, суб’єкти виборчого процесу є основними його учасниками. При цьому виборчим законодавством передбачені і «допоміжні» учасники виборчого процесу, які не є самостійними його суб’єктами.

На думку лектора, партія, що висуває відповідних кандидатів, а також кандидат під час виборчого процесу може мати своїх уповноважених представників, довірених осіб (лише для кандидатів), уповноважених представників партій (лише для політичних партій, які висунули своїх кандидатів), а також офіційних спостерігачів. Як зазначив пан Торбєєв, кількість спостерігачів законом не обмежена.

«Крім того, в українському законодавстві немає єдиного кодифікованого акта, тобто Виборчого кодексу, а загальні принципи і основна термінологія адаптовані під кожен вид виборів», — відзначив спікер.

Лектор представив до уваги слухачів судову практику стосовно спорів щодо забезпечення реалізації громадянами права голосу на виборах і референдумах. За словами спікера, принципи виборчого права стали основою для зміни постійної правової позиції судів і було сформовано кардинально нову правову позицію і можливість застосування виборчих норм національного права.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик