На відміну від зарубіжної практики, в Україні відбувається не розділ видобутих вуглеводнів, а здійснюється розподіл прибутку після їх реалізації — Дмитро Федорук та Владислав Законь

Про форми інвестування в нафтогазові проєкти в Україні розповіли Дмитро Федорук, партнер і керівник практики енергетики Redcliffe Partners, і Владислав Законь, молодший юрист Redcliffe Partners.

Говорячи про форми інвестування, лектори виділили чотири основних види. Перший із них — це отримання дозволу на користування надрами. Спікери проаналізували приблизну схему реалізації цього виду інвестування та відзначили, що на сьогодні його отримання, як правило, здійснюється шляхом проведення прозорого онлайн-аукціону.

Наступний вид інвестування — це укладення угоди про розподіл вуглеводнів (production sharing agreement). Описуючи слухачам Legal High School механізм такого інвестування, лектори відзначили, що це один із рідкісних випадків, коли інвестор може укласти договір з державою. Основними перевагами такого договору є захист інвестора від змін у законодавстві і збільшення податків, а також можливість вирішувати спори інвестора з державою в міжнародному арбітражі, причому держава відмовляється від імунітету.

Третій із проаналізованих видів інвестування — купівля нафтогазових компаній. Дмитро Федорук та Влад Законь визначили суть такого інвестування і відзначили, що разом із компанією отримується спеціальний дозвіл на користування надрами, що дає право експлуатувати родовище. Лектори проілюстрували нюанси купівлі нафтогазової компанії на реальному кейсі і наполягали на важливості проведення юридичного аудиту перед укладенням угоди, який виявить і допоможе мінімізувати можливі ризики придбання.

Говорячи про договори щодо збільшення видобутку (production enhancement contracts) і договори farm-out, спікери відзначили, що сторонами такого договору виступають інвестор і компанія, що володіє здатністю, інвестиції здійснюються в промислову розробку нового або зрілого родовища, при цьому досягається збільшення видобутку завдяки інвестиціям і застосуванню нових технологій. При цьому лектори відзначили, що на відміну від зарубіжної практики, де, як правило, відбувається розділ видобутих вуглеводнів, в Україні здійснюється розподіл прибутку між учасниками угоди після реалізації видобутих вуглеводнів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик