На запитання «Тактика захисту від обвинувачення у справах про адміністративні правопорушення: чи варто оскаржувати протоколи і штрафи?» відповів Роман Титикало

Заключну лекцію блоку «Антикорупційний захист» Школи кримінальної практики LHS випала честь провести Роману Титикало, керуючому партнеру АБ «Титикало і Партнери», депутату Київської обласної ради. У своїй лекції спікер відповів на запитання «Тактика захисту від обвинувачення у справах про адміністративні правопорушення: чи варто оскаржувати протоколи і штрафи?».

Спікер зазначає, що досить часто на первинному етапі впровадження законодавчого обов’язку подання електронних декларацій і розширення числа суб’єктів подачі спостерігається велика кількість тих, хто свідомо чи несвідомо цього не робить. Пан Титикало констатує, що на сьогоднішній момент, відповідно до змін до профільного антикорупційного законодавства, скорочено список осіб, які повинні подавати повідомлення про зміну майнового стану.

Є певні строки притягнення до адміністративної відповідальності. Наприклад, у спорах, пов’язаних з керуванням транспортним засобом у нетверезому стані, такий строк становить три місяці. У злочинах, пов’язаних з корупцією, цей строк складає шість місяців, обчислюється з дня виявлення певного правопорушення. Орган, який складає протокол про адміністративне порушення, у цьому випадку найчастіше — Національне агентство із запобігання корупції. Як підкреслює спікер, одним із правопорушень у цьому контексті виступає бажання затягнути строки розгляду. Таким чином, адвокат повинен завжди звертати увагу на момент, з якого обчислюється строк вчинення правопорушення.

Якщо говорити про адміністративні порушення в цілому, то є проблематика порушення права на конституційне оскарження. Більше того, в апеляційному суді справи про адміністративні порушення слухає суддя одноосібно. Крім цього, має місце недостатньо стабільна судова практика у справах, пов’язаних з корупцією. Роман Титикало зазначає, що часто рішення приймаються не у зв’язку з об’єктивними обставинами, а з суб’єктивним ставленням суддів до певної категорії справ. Спікер рекомендує адвокатам звертати увагу на неоднакове застосування судової практики і вибудовування суттєвої лінії захисту, нівелює ці чинники.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик