Найпопулярнішою юрисдикцією для структурування бізнесу в Україні був і залишається Кіпр, констатує Денис Майстренко, партнер Pavlenko Legal Group

«Структурування бізнесу. Огляд юрисдикцій» — такою була тема другої лекції сьогоднішнього модуля Школи корпоративного права та M&A Lеgal High School, яку розкрив партнер Pavlenko Legal Group Денис Майстренко.

На початку лекції спікер акцентував увагу на питаннях, на які необхідно відповісти перед створенням іноземної компанії або групи компаній, виділивши п’ять ключових. Перше — «Яка мета створення структури? Торгівля? Холдинг? Спадщина? Продаж? Фінансування? …? ». Друге — «Які вимоги до компанії/структури в цілому?». Третє — «Від яких видів діяльності і клієнтів надходитимуть доходи і на які потреби будуть здійснюватися витрати?». Четверте — «Скільки власників компанії?». П’яте — «В яких банках планується відкривати банківські рахунки?».

Денис Майстренко констатував: найпопулярнішою юрисдикцією для українського бізнесу був і залишається Кіпр. Серед головних переваг цієї юрисдикції — найнижчий в Європі податок на прибуток — 12,5%, а також наявність IP Box — це спеціальний пільговий податковий режим щодо об’єктів права інтелектуальної власності. Відповідно до цього режиму, щодо деяких IP-продуктів дозволяється суттєве податкове вирахування, яке знижує ефективну ставку оподаткування (наприклад, на Кіпрі — 2,5%). Як підкреслювалося, на сьогодні для використання режиму IP Box необхідно продемонструвати зв’язок між витратами на розробку і доходом, отриманим від об’єкта IP.

Лектор також детально проаналізував інші юрисдикції з точки зору структурування бізнесу та особливостей вимог іноземних держав: Велика Британія (форми організації компаній «Limited», «LLP» та «LP»), Швейцарія («AG» та «GmbH»), Люксембург («SA» і «SARL»). Крім того, Денис Майстренко розповів про вплив трансфертного ціноутворення на діючі структури і про особливості відкриття та роботи банківських рахунків. За його прогнозами, традиція, коли національні компанії шукали іноземні юрисдикції з метою «піти від оподаткування», через два-три роки відімре. «Холдинги за кордоном створюватимуться винятково з метою залучення інвестування, більш ефективного управління та створення нових офісів», — припускає експерт.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик