Найважливішим у питанні допиту свідка є необхідність фіксації інформації, вважає Марина Мацегора

«Виклик свідків захисту у процесі. Як допитати всіх, кого потрібно, коли суд націлений відмовляти? Допит свідків опонента» — на всі ці питання відповіла Марина Мацегора, адвокат.

Лектор розкрила нюанси проведення допиту свідків. Наголосила, що потрібно фіксувати та закріплювати інформацію, подавати клопотання про допит свідка у письмовому вигляді з обґрунтуванням, хто цей свідок, чому повинен дати свідчення та чому йому можна довіряти.

Адвокат окреслила загальні критерії, які Європейський суд з прав людини пред’являє до допиту свідка захисту, та чи є право на допит абсолютним (ні). Марина Мацегора, наводячи як приклад справи ЄСПЛ, розповіла, як вирішує суд ті чи інші справи, де заявником ставилося питання про порушення права на захист шляхом відмови допиту свідка.

Пані Марина також відповіла на запитання, які є основні аспекти у питаннях допиту свідків обвинувачення (перехресний допит) та питаннях, що сіють сумніви в достовірності. Також лектор сформувала для слухачів Legal High School основні поради, які допоможуть підготуватися до перехресного допиту свідка обвинувачення у суді.

Насамкінець Марина Мацегора рекомендувала книги, які допоможуть у підготовці до допиту свідка.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик