Наталія Мусієнко розповіла слухачам LHS про різні аспекти оподаткування активів та операцій з нерезидентами

У рамках третьої лекції модуля «Оподаткування зарубіжних активів і операцій з нерезидентами» слухачі ознайомились з особливостями оподаткування ПДВ послуг, отриманих від нерезидента. Про це розповіла Наталія Мусієнко, керівник підгрупи з вирішення спорів з трансфертного ціноутворення TDR Group KPMG Law Ukraine.

Лектор розпочала свою доповідь з базових положень Податкового кодексу України, зазначивши, що поставка послуг в розумінні законодавця — це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи, а також надання послуг, що використовуються в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності.

ПК України прив’язує місце поставки послуг, які стосуються рухомого майна, до місця знаходження нерухомого майна, з яким пов’язана поставка таких послуг», — звернула увагу лектор. Крім того, це також місце фактичного постачання послуг, пов’язаних з рухомим майном, і місце фактичного надання послуг у сфері культури, мистецтва, освіти тощо.

Наталія Мусієнко зробила акцент на положеннях ПК України, що викликають найбільшу кількість спорів. Кодексом передбачено ряд випадків, коли місцем поставки послуг вважатиметься місце реєстрації одержувача послуг. Найбільш поширеними є передача майнових прав інтелектуальної власності, рекламні послуги та інформаційно-консультаційні послуги.

Наступний аспект, на який звернула увагу лектор, — складання податкової накладної у разі, якщо послуги від нерезидента є «необ’єктними». Необхідно оформляти податкові накладні і на пільгові послуги від нерезидента, такі як, наприклад, поставка програмного забезпечення. Разом із тим спікер зазначила, що з 1 січня 2017 року діє положення, яке передбачає відповідальність за несвоєчасну реєстрацію або нереєстрацію податкових накладних: штраф у розмірі 50% від суми податкових зобов’язань ПДВ, зазначених у такій накладній.

Наталія Мусієнко ознайомила слухачів і з кейсами, які стосуються аспектів тлумачення податковими органами питань, чи є послуги об’єктом оподаткування ПДВ, чи вони звільняються від цього.

«При наданні послуг або придбанні товарів платник податків повинен пам’ятати, що їхні ціни мають відповідати ринковим, оскільки в іншому випадку податковий орган може збільшити базу ПДВ», — підкреслила пані Мусієнко.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик