Нюанси та особливості операцій з цифровими активами проаналізував керуючий партнер АО Juscutum Артем Афян

Про види та особливості операцій з цифровими активами, а саме — про криптоактиви в комерційному та цивільному обороті, в рамках блоку «Правове регулювання FinTech і криптосфери» Legal High School розповів Артем Афян, керуючий партнер АО Juscutum.

Як підкреслив Артем Афян, віртуальний актив — це сукупність даних в електронній формі, яка має вартість і існує в системі обороту віртуальних активів. Іншими словами, це самостійний об’єкт, який може мати вартість. Його головна відмітна риса — система обігу віртуальних активів. У свою чергу, система обороту віртуальних активів — це технологія блокчейн, програмний код, у рамках якої і відбувається передача.

Віртуальні активи можна поділити на дві великі групи: забезпечені та незабезпечені. Незабезпеченим віртуальним активом називають віртуальний актив, який не має ніякої прив’язки до реального світу, тоді як під забезпеченим розуміють актив, який має під собою певні зобов’язання іншого суб’єкта. Наприклад, це може бути боргова розписка, яка виражена у формі токена. Прикладом же незабезпеченого віртуального активу може бути біткоїн, таким активом можна тільки володіти.

Детальніше спікер розповів про особливості проведення операцій з криптоактивами в угодах М&A. Артем Афян зазначив, що в рамках угоди розрахуватися криптовалютою неможливо, оскільки в рамках законодавства єдина валюта для розрахунків в Україні — це гривня. Однак корпоративні права або інший актив можна обміняти на криптовалюту. На сьогодні практично жодна юридична особа в Україні не береться працювати з криптоактивами через певну неясність з оподаткуванням: не зрозуміло, чи варто, наприклад, обкладати їх ПДВ.

Зараз обговорюється механізм, аналогічний оподаткуванню інвестицій, в рамках якого оплачується податок на різницю між купівлею і продажем віртуального активу. Обмін же віртуального активу на віртуальний актив не створює податкових наслідків. Артем Афян вважає, що якщо такий підхід буде застосовуватися, то це зробить Україну привабливою юрисдикцією.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик