Нюанси залучення інвестування для start-up

У рамках модуля «Проектне та венчурне фінансування» Ігор Линник, старший партнер Gryphon Group, та Гаррі Андреасяна, керуючий венчурного фонду EFI, засновник кількох проектів у HoReCa, представили нюанси залучення інвестування для start-up.

Ігор Линник наголосив, що в США неформальні венчурні інвестори — «бізнес-ангели» — інвестують на більш ранніх етапах і в ті проекти, які за жодних умов не фінансуватимуть формальні інвестори. «Це відбувається через високі витрати на різні експертизи і накладні витрати. У цілому «бізнес-ангели» щорічно інвестують у США на порядок більше, ніж всі разом узяті формальні венчурні інвестори», — зазначив він.

Звернув увагу пан Линник і на роль венчурних фондів та на способи їх інвестування. Він відзначив, що процес життєвого циклу інноваційної компанії розділений на стадії, відповідні стадіям життєвого циклу інноваційної компанії. При цьому на кожному етапі венчурний капітал відіграє різну роль. Лектор виокремив три стадії: ідея, «рання» або «посівна» та «розширення».

Розповідаючи про другу стадію, лектор окреслив основні цілі вкладення. Серед них він виділив організацію виробництва, створення прототипу нового виробу (MVP), проведення маркетингових досліджень, залучення кваліфікованих менеджерів, реалізацію початку промислового виробництва продукту і продажів.

Про третю, фінальну, стадію розповів Гаррі Андреасян. При цьому спершу він звернув увагу, що за своєю суттю start-up сьогодні — це можливість використання будь-яких відкриттів у більш удосконаленому вигляді. Один із найпоширеніших питань стараперів — оцінка проекту. І тут питання якраз переважно в аспекті процедури прорахунку. «У першу чергу при оцінці ризиків інвестор оцінює команду стартапера та її конкурентоспроможність і перспективність. Другий елемент — сам ринок, на який планується запустити стартап, а також власне продукт і його унікальність», — визначив ключові фактори оцінки лектор.

Також, за його словами, здатність керуючого фондом створити потужний потік угод у рамках заздалегідь визначеної стратегії роботи є основним критерієм його надійності та ефективності. Власне, спочатку проходить процес розгляду заявок, значна кількість з яких відхиляється. Та лише найцінніші проєкти проходять останній етап.

«Об’єднати стартап з фондом — це дуже серйозна і трудомістка праця», — підбив підсумки лекції Ігор Линник.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик