«Нотаріальне засвідчення переходу корпоративних прав не доцільне» – Олександр Петриченко, директор юридичного департаменту ГК «Нові Продукти»

Модуль Legal High School, присвячений питанням відчуження й переходу корпоративних прав, відкрила лекція директора юридичного департаменту Групи компаній «Нові Продукти» Олександра Петриченка.

Лектор поділився зі слухачами практичними аспектами реалізації корпоративних прав шляхом укладення договорів купівлі-продажу на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю.

Зокрема, на думку О. Петриченка, нині у більшості випадків юристи не розуміють, чи потрібне нотаріальне засвідчення передачі корпоративних прав. Він переконаний, що в цьому немає потреби, і таке засвідчення не передбачене законодавством України. А деяким власникам, які вважають, що нотаріальне засвідчення договору купівлі-продажу корпоративних прав убезпечить їх від шахрайства, радить звернути увагу на вартість такого засвідчення, оскільки її розмір розраховується, виходячи з 1% від вартості корпоративних прав. «Такі договори можна укладати у простій письмовій формі без нотаріального засвідчення, адже сьогодні згідно з законодавством будь-які зміни в уставі господарського товариства повинні бути засвідчені нотаріально. Це є певним страховим механізмом», – наголосив лектор.

Розповідаючи про останні зміни в корпоративному законодавстві, пан Петриченко вказав на прогресивний прорив України після ухвалення Закону України «Про товариства з обмеженою відповідальністю», положення якого юристи застосовуватимуть вже через три місяці. «Положення цього закону наближають нас до загальних світових правил регулювання відносин в товариствах з обмеженою відповідальністю», – зазначив спікер.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик